2013. január 18., péntek

Kriptidekről

Bemásolok ide 1 tanulságos mondatott:
,,A szerzőt a 90-es évek végén már komolyan foglalkoztatta, hogy a mai Magyarország területéről miért nem kerültek elő dinoszauruszok és más őshüllők csontjai. "Azt gondoltam, talán azért, mert senki sem kereste őket igazán. Hamarosan beigazolódott, hogy ez valóban így van." meg még a csillagászatnál is az van hogy nem is kutaták igazán mert unalmas téma volt és aki mást mondott az meg eretnek,hülye,csaló szerintük ennyit az egészről...

Ha mesebeli lényekre gondolunk, manapság a Loch Ness-i szörny és a jeti jut eszünkbe, de volt idő, amikor például a kacsacsőrű emlős létezésében sem hittek.

Az ilyen mesebeli, mitológia vagy szóbeszéd által leírt lényekkel, melyeknek létezése kérdéses vagy nem bizonyítható, a kriptozoológia tudománya foglalkozik - szó szerint azt jelenti, hogy a rejtőzködő állatok tana. Ennek megfelelően ezeket a "rejtőzködő állatokat" kriptideknek nevezzük.

Kriptidekből pedig kicsiny bolygónkon sose volt hiány. Mai napig "létező" lény a már említett Loch Ness-i szörny, a jeti és annak észak-amerikai rokona, a bigfoot, de ide tartozik a Közép- és Dél-Amerikában "honos" Chupacabra, amely azon túl, hogy kecskék vérét szívja, állítólag egy UFO és egy hüllő keverékeként képzelhető el. S míg ezen lények létezését továbbra sem bizonyították tudományos igényességgel, vannak manapság már elfogadott kriptidek.

Ilyen például a kacsacsőrű emlős, amellyel kapcsolatban jogosan mondhatjuk azt, hogy teljesen más kategória, mint az előbb felsorolt mesebeli lények bármelyike. Ez tény, de gondoljunk bele abba, hogy mit csináltunk volna, mikor a faj felfedezői arról tesznek jelentést, hogy találtak egy aranyos szőrmókot, aminek uszonyok vannak a lába helyén, a fejére pedig valaki egy csőrt hegesztett? Valószínűleg kinevettük volna a történetet.

Ugyanígy kriptidnek számított valamikor a kevésbé ismert okapi, ami leginkább egy zebra és egy szamár keverékeként írható le. S míg a kacsacsőrű emlős meseszerűségét az okozta, hogy Ausztráliában található, vagyis eléggé távol volt az európai tudományos élettől, az okapi afrikai. Ő annak köszönhette, hogy csak 1901-ben ismerték el hivatalosan a létezését, hogy rettentően csendes és remete életet él.

Végül, de nem utolsó sorban ott van az óriáskalmár, amelyről még 2000-ben is elutasítóan nyilatkoztak a tudományos világ képviselői. Ennek köszönhetően valószínűleg a valósággá vált kriptidek közül ő az, akiről a legtöbben még mindig azt hiszik, hogy csupán középkori hajósok rémálmainak szüleménye. Létezését mi sem bizonyítja jobban, mint ez a 2 km mélységben felvett
/www.hir24.hu/

2012. november 6., kedd

A kakaóbab jótékony hatásai

A kakaó (tej és cukor nélkül!) egy páratlan csúcs gyógytáplálék. Több mint száz féle betegségnél alkalmazható. Ajánlják gyomorproblémákhoz, fáradtság űzéshez és az agy felfrissítésére szellemi munkánál. Sokfelé az egyik legkiválóbb köhögéscsillapítónak tartják fahéjjal és narancslével.



Alacsony koffeintartalmának köszönhetően frissít, és az utóbbi évek kutatásai szerint a benne lévő flavonoidok segíthetnek a szív- és érrendszeri megbetegedések kezelésében és megelőzésében. Nem véletlenül tekintették gyógyszernek évezredeken keresztül: a kakaót hazájában, Dél-Amerikában, különféle fájdalmak és a fáradtság leküzdésére is használták, sőt, afrodiziákumként tartották számon a „varázsitalt”.
Bizonyára sokan tapasztalták, hogy a kakaó – és a belőle készített csokoládé – javítja a közérzetet és hangulatjavító hatású, hiszen fogyasztása az endorfin („boldogsághormon”) kiválasztását serkenti
Első hallásra talán meglepő, de a kakaó nagyobb mennyiségben tartalmaz magnéziumot, rezet, foszfort és káliumot, de cink és vas is található benne.
A kakaóbab feldolgozása során ezen fontos vegyületek nagy hányada bizonyos mértékben károsodik.

Receptajánlat: Kezdjünk így minden napot: Kávédarálóban porítsunk le 15-20 szem pörkölt kakaóbabot, öntsünk rá 8-10 dl vizet, hintsük meg jól fahéjjal, egy parányi (nem cukros) vaniliát is tegyünk bele, és kis lángon rotyogtassuk 10-15 percig. Ha kihűlt, steviával vagy mézzel, frissen facsart narancslével tetszés szerint ízesítsük. Ne felejtsük el, minden mag frissen darálva a leghatásosabb és legfinomabb! Mindenkinek ajánljuk a rendszeres fogyasztását, különösen szív érrendszeri betegségek és magas vérnyomás esetén.


forrás:
http://www.halas.net/

2012. október 28., vasárnap

A fahéj jótékony hatásai

A fahéj segíti a vírusok, baktériumok és gombák elpusztítását.
Alkalmazásával azonban megfontoltan kell bánnunk, mivel testünkön kívül és szervezetünkön belül is számos baktérium él egymással harmóniában, egészségünket őrizve.




Szívbetegség:
A mézet keverje össze törött fahéjjal, és lekvár helyett ezt kenje a kenyérre. Fogyassza rendszeresen. Csökkenti a koleszterinszintet, és véd az infarktus ellen. Akik már átestek infarktuson, és rendszeresen fogyasztják ezt a keveréket, nagy az esélyük arra, hogy következő roham nem, vagy csak később következik be. Ezen kívül könnyíti a légzést és erősíti a szív munkáját. Amerikában és Kanadában ezzel gyógyítják azokat a betegeket, akiknek koruk miatt ereik már nem annyira rugalmasak. A méz és a fahéj visszaadja az erek rugalmasságát.

Artritisz:
Az ízületi kopásban szenvedő betegek reggel, délben és este egy pohár meleg vízbe tegyenek két kanál mézet és egy kanál törött fahéjat. A krónikus artritisztől is megszabadulhatnak, ha rendszeresen fogyasztják. A copenhaveni egyetemen végzett felmérés szerint 200 beteg közül az ital fogyasztása után 73 beteg teljesen megszabadult a fájdalomtól, és azok, akik nem tudtak járni, fájdalom nélkül közlekedtek.

Hólyagfertőzés:
Egy pohár langyos vízbe tegyen két kanál mézet és egy kanál törött fahéjat. Megszünteti a húgyhólyag és a húgy-utak fertőzését.

Fogfájás:
Öt kanál mézet keverjen össze egy kanál törött fahéjjal, naponta háromszor tegyen a masszából a fájós fogra. A fájdalom elmúlik.

Koleszterinszint:
Két kanál mézet és három teáskanál törött fahéjat keverjen össze 2 dl forró vízzel. Két órán belül 10 százalékkal csökkenti a koleszterinszintet. Ha naponta háromszor alkalmazza, a krónikus magas koleszterinszint lecsökken. Ha naponta fogyaszt mézet, megakadályozza a koleszterinszint emelkedését.

Megfázás:
Ha gyakran megfázik, három napon keresztül naponta háromszor egyen egy kanál mézet és negyed kanál törött fahéjat. Gyógyítja a megfázást, a krónikus köhögést és megtisztítja a légcsövet.

Gyomorpanaszok:
A méz és a törött fahéj keveréke gyógyítja a gyomorfájdalmat és megakadályozza a gyomorfekély kialakulását.

Az immunrendszer erősítése:

A méz és a fahéj rendszeres fogyasztása erősíti az immunrendszert, védi a szervezetet a vírusok, baktériumok ellen. A mézben nagyon sok vitamin és vas. Rendszeres használata erősíti a fehér vérsejteket a baktériumokkal és a vírusokkal folytatott harcban.





Nehéz gyomor:

Egy kanál fahéj 2 kanál mézzel keverve megakadályozza a gyomorsav túlzott termelődését.

Nátha:
Spanyol tudósok rájöttek, hogy a méz olyan természetes anyagokat tartalmaz, amelyek megölik a nátha baktériumtörzseit.

Pattanás:
Három kanál mézet és egy kanál fahéjat keverjen össze. Lefekvés előtt kenje be vele a pattanásokat, majd mossa le meleg vízzel. Ha naponta elvégzi ezt a műveletet, egy héten belül eltűnnek a pattanások.

Bőrfertőzés:
A méz-fahéj páros gyógyítja az ekcémát, az övsömört és a bőrfertőzés minden formáját.

Fogyás:
Reggel éhgyomorra fél órával a reggeli előtt, este pedig lefekvés előtt igyon meg egy mézes fahéjas italt. Rendszeres fogyasztása csökkenti a súlyt a rendkívül kövérek esetében is. Még akkor is megakadályozza a zsír lerakódását, ha nagyon zsíros ételeket fogyaszt.

Krónikus fáradtság:

A testi erőt legjobban, a mézben lévő cukor regenerálja. A mézet és fahéjat fogyasztó idős emberek erősebbek és mozgékonyabbak. Ha délután három óra körül fogyasztunk el ilyen italt, egy héten belül helyreáll a szervezet vitalitása.

forrás:
http://www.felfold.polgarinfo.hu