2012. november 6., kedd

A kakaóbab jótékony hatásai

A kakaó (tej és cukor nélkül!) egy páratlan csúcs gyógytáplálék. Több mint száz féle betegségnél alkalmazható. Ajánlják gyomorproblémákhoz, fáradtság űzéshez és az agy felfrissítésére szellemi munkánál. Sokfelé az egyik legkiválóbb köhögéscsillapítónak tartják fahéjjal és narancslével.



Alacsony koffeintartalmának köszönhetően frissít, és az utóbbi évek kutatásai szerint a benne lévő flavonoidok segíthetnek a szív- és érrendszeri megbetegedések kezelésében és megelőzésében. Nem véletlenül tekintették gyógyszernek évezredeken keresztül: a kakaót hazájában, Dél-Amerikában, különféle fájdalmak és a fáradtság leküzdésére is használták, sőt, afrodiziákumként tartották számon a „varázsitalt”.
Bizonyára sokan tapasztalták, hogy a kakaó – és a belőle készített csokoládé – javítja a közérzetet és hangulatjavító hatású, hiszen fogyasztása az endorfin („boldogsághormon”) kiválasztását serkenti
Első hallásra talán meglepő, de a kakaó nagyobb mennyiségben tartalmaz magnéziumot, rezet, foszfort és káliumot, de cink és vas is található benne.
A kakaóbab feldolgozása során ezen fontos vegyületek nagy hányada bizonyos mértékben károsodik.

Receptajánlat: Kezdjünk így minden napot: Kávédarálóban porítsunk le 15-20 szem pörkölt kakaóbabot, öntsünk rá 8-10 dl vizet, hintsük meg jól fahéjjal, egy parányi (nem cukros) vaniliát is tegyünk bele, és kis lángon rotyogtassuk 10-15 percig. Ha kihűlt, steviával vagy mézzel, frissen facsart narancslével tetszés szerint ízesítsük. Ne felejtsük el, minden mag frissen darálva a leghatásosabb és legfinomabb! Mindenkinek ajánljuk a rendszeres fogyasztását, különösen szív érrendszeri betegségek és magas vérnyomás esetén.


forrás:
http://www.halas.net/

2012. október 28., vasárnap

A fahéj jótékony hatásai

A fahéj segíti a vírusok, baktériumok és gombák elpusztítását.
Alkalmazásával azonban megfontoltan kell bánnunk, mivel testünkön kívül és szervezetünkön belül is számos baktérium él egymással harmóniában, egészségünket őrizve.




Szívbetegség:
A mézet keverje össze törött fahéjjal, és lekvár helyett ezt kenje a kenyérre. Fogyassza rendszeresen. Csökkenti a koleszterinszintet, és véd az infarktus ellen. Akik már átestek infarktuson, és rendszeresen fogyasztják ezt a keveréket, nagy az esélyük arra, hogy következő roham nem, vagy csak később következik be. Ezen kívül könnyíti a légzést és erősíti a szív munkáját. Amerikában és Kanadában ezzel gyógyítják azokat a betegeket, akiknek koruk miatt ereik már nem annyira rugalmasak. A méz és a fahéj visszaadja az erek rugalmasságát.

Artritisz:
Az ízületi kopásban szenvedő betegek reggel, délben és este egy pohár meleg vízbe tegyenek két kanál mézet és egy kanál törött fahéjat. A krónikus artritisztől is megszabadulhatnak, ha rendszeresen fogyasztják. A copenhaveni egyetemen végzett felmérés szerint 200 beteg közül az ital fogyasztása után 73 beteg teljesen megszabadult a fájdalomtól, és azok, akik nem tudtak járni, fájdalom nélkül közlekedtek.

Hólyagfertőzés:
Egy pohár langyos vízbe tegyen két kanál mézet és egy kanál törött fahéjat. Megszünteti a húgyhólyag és a húgy-utak fertőzését.

Fogfájás:
Öt kanál mézet keverjen össze egy kanál törött fahéjjal, naponta háromszor tegyen a masszából a fájós fogra. A fájdalom elmúlik.

Koleszterinszint:
Két kanál mézet és három teáskanál törött fahéjat keverjen össze 2 dl forró vízzel. Két órán belül 10 százalékkal csökkenti a koleszterinszintet. Ha naponta háromszor alkalmazza, a krónikus magas koleszterinszint lecsökken. Ha naponta fogyaszt mézet, megakadályozza a koleszterinszint emelkedését.

Megfázás:
Ha gyakran megfázik, három napon keresztül naponta háromszor egyen egy kanál mézet és negyed kanál törött fahéjat. Gyógyítja a megfázást, a krónikus köhögést és megtisztítja a légcsövet.

Gyomorpanaszok:
A méz és a törött fahéj keveréke gyógyítja a gyomorfájdalmat és megakadályozza a gyomorfekély kialakulását.

Az immunrendszer erősítése:

A méz és a fahéj rendszeres fogyasztása erősíti az immunrendszert, védi a szervezetet a vírusok, baktériumok ellen. A mézben nagyon sok vitamin és vas. Rendszeres használata erősíti a fehér vérsejteket a baktériumokkal és a vírusokkal folytatott harcban.





Nehéz gyomor:

Egy kanál fahéj 2 kanál mézzel keverve megakadályozza a gyomorsav túlzott termelődését.

Nátha:
Spanyol tudósok rájöttek, hogy a méz olyan természetes anyagokat tartalmaz, amelyek megölik a nátha baktériumtörzseit.

Pattanás:
Három kanál mézet és egy kanál fahéjat keverjen össze. Lefekvés előtt kenje be vele a pattanásokat, majd mossa le meleg vízzel. Ha naponta elvégzi ezt a műveletet, egy héten belül eltűnnek a pattanások.

Bőrfertőzés:
A méz-fahéj páros gyógyítja az ekcémát, az övsömört és a bőrfertőzés minden formáját.

Fogyás:
Reggel éhgyomorra fél órával a reggeli előtt, este pedig lefekvés előtt igyon meg egy mézes fahéjas italt. Rendszeres fogyasztása csökkenti a súlyt a rendkívül kövérek esetében is. Még akkor is megakadályozza a zsír lerakódását, ha nagyon zsíros ételeket fogyaszt.

Krónikus fáradtság:

A testi erőt legjobban, a mézben lévő cukor regenerálja. A mézet és fahéjat fogyasztó idős emberek erősebbek és mozgékonyabbak. Ha délután három óra körül fogyasztunk el ilyen italt, egy héten belül helyreáll a szervezet vitalitása.

forrás:
http://www.felfold.polgarinfo.hu

2012. augusztus 30., csütörtök

Szerkesztőt kerestetik

Sziasztok!

Ahogy látszik mostanában nincsenek új bejegyzések Mert gondok vannak.

Amugy is ki akartam hirdetni hogy keresik még 1 szerkesztőtt vagy 2.Főnököt mert egyedül nagyon nehéz amit csinálni szeretnék és még nagyon az elején vagyok.

Leginkább olyat keresek aki tenni szeretne a világ jobbá tételében és széles látókörü.

Jelentkezni ! :)


Világvégeről


2012-ben nem lesz világvége azt csak a média fújta fel.

Elvileg egy fórumon tárgyalták hogy szerintük mi lesz 2012-ben majd valaki felkapta a témát semmit se tudva róla.

Ugye emlékeztet mindenkit arra az esetre mikor az Anonymus tárgyalás volt egy fórumon majd valaki felfújta azt a hírt hogy feltörik a facebookot és nem lett feltörve úgy mond szellem a palackban volt még.
Ugyanez fordulhatott elő.

Igazából nem kell hogy 2012 hogy világvége lehessen az BÁRMIKOR jöhet akár akkor is miközben alszol szóval nem lehet tudni. Jön és megy. És pontosítanék hogy csak az emberiségnek lesz vége és nem a világnak, Föld ugyanúgy lesz mint mindig .

Annyit a maya táblára hogy csillagászatilag van meghatározva .
Meg újabb fel felfedezéssel cáfolták is a maya világvége elméletet.

Meg volt olyan világvége ami 2011-ben lett volna és a Vatikán is elhitte és azzal a szöveggel jött hogy ha nem vált valaki hívővé akkor az elég azon a napon, persze nem történt semmi.

Lehet hogy az Emberíség fog saját magának világvégét okozni mert lehet nagyon is látni mi folyik a világban háború ....

Ergo 2013-ban lesz a legaktívabb a napszél de ez csak az elektromos rendszerek fogja tönkre tenni.

Pár világvége amit alá is lehet támasztani tudományosan:
1.Hogy majd a mi tejútrendszerünk majd egy másik tejútrendszerrel fog ütközni de ez nagyon soká lesz még (kb négymilliárd év múlva lesz)
http://index.hu/tudomany/2012/05/31/mind_meghalunk_de_most_tenyleg/

2.A másik verzió hogy majd a nap kialszik majd és elnyeli a földet .(kb 5 milliárd év múlva)
Csillagászatilag alá támasztva.
http://celebrate.digitalbrain.com/celebrate/accounts/zajaczne/web/nap/eletut/

2012. augusztus 28., kedd

Miért (ne) tanuljunk?

Mi a tanulás? Hol éri meg nekünk, hogy folyamatosan tanuljunk? Pláne, egész életünkön át? Milyen félreértések adódnak manapság a tanulás körül? Hányféleképpen sajátíthatunk el valamit? Mitől függ, hogy maradandó, vagy csak múló emlék lesz egy információ? Melyek a mai oktatási módszertan hibái? Gondolatkísérletek a tanulási nehézségek kezelésére.

Sokan még mindig hisznek abban a sztereotípiában, illetve torzképben, hogy a tanulás egyfajta intellektuális kondicionálásból áll, és semmi egyébből, holott a valóság már milliószor rácáfolt erre a tézisre. Egyszer valaki kitalált egy ilyen gondolatmenetet és elvárás-rendszert, azután meg mindenki bedőlt neki. Azt is elhitették velünk, hogy minél képzettebbek vagyunk az iskolák és a felső szintű tanintézmények révén, annál könnyebben kapjuk meg vágyaink beteljesítésének eszközeit, s annál rövidebb idő alatt „megválthatjuk a világot”. Sok diplomás túl büszke magára, módfelett öntelt, felfuvalkodott és rátarti, mondván, ő különb, mint szimplán érettségizett vagy szakmunkás társaik. Holott az ilyen ember pont annyival butább, amennyire ezt elhiszi. Mert mit is mondhat magáénak voltaképpen egy 23-24 éves diplomás? Nem túl sokat – ez az igazság.

Mit is jelent a tanulás? Milliónyi adat bebiflázását éjszakákon át. Majd gyorsan visszamondani, vagy leírni, ami a követelmény, s utána törölni-törölni ezerrel, mert már szorít a következő vizsga felkészülési ideje. S újra ugyanez elölről. Néhány nap és éj megfeszített koncentráció a könyvek fölött, aztán megint vizsga, majd újfent törlés, azaz helykialakítás az agyban a további új információk számára. Siralmas, nemde? És így születik a szellemi elit?


Az információ tudatosítása még messze nem tanulás. Az adattól a tudássá válásig rögös út vezet. Az információkat először fel kell dolgozni, meg kell érteni, emészteni és érlelgetni kell, s csak ha azok emlékké váltak, leülepedtek, akkor kezdenek tudásanyaggá alakulni.

Hol van elrejtve a motiváció ebben a képletben? Nos, rákényszerítik a tanulókat, hogy egyfajta hiedelemrendszert építsenek fel magukban, melynek lényege, hogy elhitessék önmagukkal, hogy ha az elvárt teljesítményt hozzák, akkor azzal elérhetik a céljaikat: magasabb beosztást, nagyobb fizetést, könnyebb anyagi boldogulást és hasonlókat.

Ennek a motivációs stratégiának a hatékonyságát hűen tükrözi, hogy mennyire csalódottak, depressziósak, kiábrándultak és olykor szerencsétlenek a tanultabbak ma Magyarországon, már ha a valódi életszínvonalat vesszük alapul. Mert hát, nem mindig az él jobban, aki több évet járt iskolába.

Szép dolog a tanulás, a kupálódás egy bizonyos pontig. Jó egy átlagműveltségre szert tenni (más kérdés, hogy ki szabja meg mi az átlag és mi a norma), mert többet megérhetünk általa a mai bürokratikus-demokratikus világ útvesztőjéből. De nyertesek és sikeres emberek egészen biztosan nem ettől leszünk! Ha végignézek az ismerőseimen, akkor bízvást megállapíthatom, hogy aki 17-18 évesen kezdett el dolgozni, ma boldogabb és sikeresebb embernek mondhatja magát, mint aki csak 24-25 évesen lépett ki a nagybetűs életbe. Miért? Mert nem az intellektuális tudásunk függvénye, hogy készen állunk-e az életre, vagy sem. Gondoljuk végig, hogy ha nekünk magas elvárásaink vannak, de az nem társul egy kitartó, szorgalmas és tántoríthatatlan jellemmel, akkor nem fogjuk elérni egykönnyen a céljainkat. Márpedig a munkához teherbírás és alázat kell, ezeket az erényeket pedig a szüleinktől hozzuk, vagy nem hozzuk. Egy állhatatos asztalos például lehet, hogy többet keres, mint egy kétdiplomás tanár. Társadalmi igazságtalanságnak azonban mégsem kiáltanám ki ezt a helyzetet, mert lehet, hogy ő bizonyos időben jól döntött és ezért megtalálta a számításait. Nehéz a munkája, de ő ezt vállalta, és íme, az eredménye.

Miben különb az asztalos tanár társainál? Látszólag semmiben. Valójában azonban abban, hogy nem az intellektuális tudást, hanem a gyakorlati szintű, mindennapi tudást, azaz tapasztalatszerzést választotta a könyvtudás helyett.

Tehát nem az a kérdés, hogy ki a különb valamiben, hanem az, hogy ki dönt okosan, ösztönösen a saját élete felől. Hiszen akadnak azért szép számmal olyan professzorok, akik nem élhetnek olyan színvonalú életet, mint egy sikeres, tehetséges asztalos. Nem az számít elsődlegesen, hogy kinek mi a szakmája, mert az hozott tehetség kérdése, hanem hogy összhangban döntünk-e a sorsunkkal, amikor hivatást választunk. Ebben pedig a spirituális érettségünk, avagy éretlenségünk a perdöntő, nem az iskolai tanulmányi átlagunk?

Sokan egyébként is azért tanulnak tovább gimnáziumokban, mert még szülői segítséggel sem tudták eldönteni, hogy miben tehetségesek. De biztos, ami tuti, a továbbtanulás esélyei így elvileg biztosítottak – hiszik sokan. Majd 18 éves koruk körül ismét elbizonytalanodnak, sőt félnek kilépni az életbe, ezért inkább lehúznak még pár évet az iskolapadban. Ez minden, csak nem érettség.

A valódi tanulás élményszinten zajlik. Ha valakit valami nem érdekel igazán, akkor nem is teszi igazán bele magát a megtanulásába sem. Ergo, nem lesz belőle eminens. A tanulás őszinte motiváció, hajtóerő nélkül olyan, mint egy vitorlás hajó a tengeren szélcsendben – csak az áramlatok sodorják, de szellő híján nem jut el a kikötőig. A valódi tanulási kedvet a szülőknek és a pedagógusoknak kellene megteremteniük a gyermekeikben. Ehhez természetesen nagyon fontos alaposan ismerniük gyermekeik pszichéjét és jellemét, mert csak ily módon fogják a megfelelő utat megtalálni a tanulási kedvhez.

Mindennél lényegesebb azonban a minta, vagyis a példamutatás. Ha a gyermek nem lát követendő szülői mintát otthon, akkor igazán nem várható el tőle, hogy lelkesedjen a tanulásért. Másfelől, ha a pedagógusok nem elég felkészültek gyermekpszichológiából és rosszul megválasztott „fegyverarzenáljukkal” már idejekorán szétzúzzák a gyermekek kedvét és individuális hajlamait, akkor megint csak nem szabad meglepődni azon, hogy a gyermek miért utálja meg a tanulást egy életre.

Ami a leginkább hiányzik a mai oktatási és tanítási rendszerből, ugyanakkor viszont pénzbe nem kerül: a kreativitás fejlesztése, az ösztönösség megengedése és hangsúlyozása, a másféle véleményalkotás díjazása, a művészi hajlamok pallérozása, az emocionalitás elfogadás, az egyéni képességek, köztük az intuíció és a spirituális készségek figyelembevétele. Mindezek helyett rengeteg gyermek szembesül korához képest túlzó elvárásokkal, felesleges teljesítmény- és megfelelési kényszerrel, hatalmas stresszel, és mindezek egyenes ági folyományaként kishitűséggel és meg nem értettséggel.

Kivétel magától értetődően mindig akad. Azonban nem ez a domináns a mai magyar valóságot tekintve. A legtöbb tanárt nem érdeklik – vagy mert nem tanították meg nekik, vagy mert ő is ennek a rendszernek a „terméke” –, hogy a gyermekeket nem klisék szerint érdemes nevelni, hanem egyénre szabottan. Ha elvész a tanulási kedv, ha unalmas a tanóra, ha flegma a gyermek, ha szorong a diák, akkor elvileg az érettebb és képzettebb tanárnak kellene erre konstruktív megoldást találnia. Lehetetlen? Nem hinném. Én emlékszem nem egy olyan csodapedagógusra, aki erre képes volt, nem csak esetemben, hanem harminc társam esetében is. Szóval, ez nem utópia, hanem a jövő. A példa ragadós: ha a tanár neurotikus és kiégett, akkor a diák is hasonulni fog ehhez a mintához, ha a tanár tényleg emberi, vagyis partner, megértő és toleráns, a diákság is észrevétlenül ellesi ezeket a jó viselkedési mintákat, s boldogan fog nem csak kötelező törzsanyagot, hanem emberismeretet és jellemfejlődést is tanulni. Talán ez utóbbi legalább annyira fontos az élethez, mint Newton 3. törvénye.

/Boldognapot.hu/

2012. augusztus 25., szombat

Finomított cukor káros hatásai+ Só jótékony hatásai


A finomított cukor fogyasztásának következményei
Orvosi megfigyelések és tudományos közlemények felhasználásával



• elnyomja az immunrendszert

• felborítja a test ásványanyag

• beleavatkozik a kálcium-magnézium egyensúlyba

• erőteljesen hozzájárul a csontritkuláshoz

• csökkenést okoz az inzulinérzékenységben

• orális fogamzásgátlók használata esetén megnövelheti a vér glükóz-és inzulinszintjét

• túlhajszolja a hasnyálmirigyet és károsodást okoz benne, hozzájárul a cukorbetegséghez

• ingadozó vércukorszintet eredményez

• csökkent glükóz tűrőképességhez vezet

• növeli a vér koleszterinszintjét

• megtámadhatja a kapilláris érfalakat

• visszértágulatot okozhat

• szív-és érrendszeri betegségeket okozhat

• atherosclerosist (arteriális érelmeszesedés) okozhat

• trombocita (vérlemezke) összetapadást okozhat, ami vérrög kialakulásához vezet

• növeli a szisztolés (szív-összehúzódási) vérnyomást

• hiperaktivitást, ingerültséget, koncentrációs zavarokat és gyerekeknél izgatott, szertelen viselkedést okoz, illetve a jojo effektus miatt álmosságot és csökkent aktivitást is okozhat

• káros hatással van a gyerekek iskolai előmenetelére

• kifejezetten megnöveli a vértrigliceridek (zsírok) szintjét

• hozzájárulhat a gyerekkori ekcémához

• csökkentheti a nagy sűrűségű lipoproteinek (HDL) hatékonyságát

• elősegítheti az alacsony sűrűségű lipoproteinek (LDL) szintjének növekedését

• krómhiányt alakíthat ki

• rézhiányt okozhat

• fogyasztása mell-, petefészek-, prosztata-, és végbélrákot okozhat

• nőknél különösen nagy valószínűséggel okozhat vastagbélrákot

• epehólyagrákot okozhat

• böjtök alkalmával megnövelheti a vér glükóz szintjét

• megemeli a szerotonin nevű idegingerület átvivő (neurotranszmitter) szintjét a véredényekben, ami elég szűk határok között mozoghat

• károsan nagy savszintet hoz létre a gyomorban, nyálban

• szabad gyököket hozhat létre a vérben

• felszívódási zavarai gyakoriak a bél funkcionális bélbetegségekben

• gyorsítja az öregedési folyamatot, ráncosodást és ősz haj kialakulását okozhatja

• alkoholizmusba vezethet

• elősegíti a fogromlást

• hozzájárul a súlynövekedéshez és az elhízáshoz

• nagymértékű fogyasztása a Chrohn-kór és a fekélyes vastagbélgyulladás veszélyét hordozza magában

• a gyomor-és nyombélfekélyes emberekben gyomor és béltraktusbeli gyulladást okozhat

• kandidázis (gombafertőzés) fokozója, táptalaja

• fogyasztása epekövek kialakulásához vezethet

• elősegíti a vesekövek kialakulását, a vesekárosodást, megnöveli a vesék méretét

• ischaemiás (vérellátási problémás) szívbetegséget okozhat

• vakbélgyulladást okozhat

• súlyosbítja a szklerózis multiplex tüneteit

• közvetetten aranyeret okoz

• száj-és fogágy betegségekhez vezethet

• csökkentheti a növekedési hormon hatását és mennyiségét

• megváltoztathatja a fehérjék szerkezetét és ezzel erősen beleavatkozik a fehérjék felszívódásába

• ételallergiát okoz

• terhesség alatt toxaemiát (vérmérgezést) okozhat

• károsítja a DNS szerkezetét

• tüdőtágulás okozhat

• asztmát okozhat

• csökkenti az enzimek hatékonyságát

• a májsejtek osztódását és a máj méretbeli növekedését okozhatja, növelheti a máj zsírtartalmát

• megnövelheti a test folyadék-visszatartását

• székrekedést okozhat

• gyengíti a látást, rövidlátást és szürke hályogot okozhat

• az inakat törékennyé teheti

• a migrénig elmenő fejfájások okozója lehet

• a delta, alfa, és théta agyhullámokat rendellenesen növelheti, így csökken a tiszta gondolkodás esélye

• depressziót okozhat

• elősegíti a bakteriális erjedést (rothadást) a belekben

• hormonális zavarokat okozhat

Forrás: Váradi Tibor – Az egészséges életmód alapjai

Még elolvasni:

A káliumban gazdag só káros hatásai

http://www.zoldhaz.info/kálium-nátrium-klorid

+ Konyhasót ajánlom.

Só jótékony hatásai
A konyhasó és a kristály só (természetes só) összehasonlítása



A vitaminokat, ásványi anyagokat, valamint a nyomelemeket a szervezetünk nem képes előállítani, ezért ezeket külső forrásból kell pótolni.


A modern orvostudomány óva int bennünket a só fogyasztásától, noha a sóval való gyógyítás évezredes szokásra tekint vissza. Mérgezéseknél, kígyómarásnál már a természeti népek, törzsek is sót használtak a méreg hatástalanítására.


Már a rómaiak is ismerték a só-ivókúra pozitív hatásait az anyagcserére, az immunrendszerre és az emésztésre. Sóval gyógyították többek között a vízkórt, a fejfájást, a kiütéseket.

Só bánya


Só nélkül nem lennénk képesek egyetlen gondolat megfogalmazására sem, ugyanis az idegrostok csak akkor képesek az impulzusok továbbítására, ha a sóban levő elemek a kálium és nátrium jelen vannak.

Az emberi test két legfontosabb alkotóeleme a só és a víz. Mivel vizet és sót mindennap veszítünk, folyamatosan pótolni, biztosítani kell ezeket szervezetünk számára. Víz és só nélkül nem létezhet élet a földön. A só koncentráció biztosítja a vér és szövetek közötti anyagcserét teszi lehetővé.


A periódusos rendszerben 92 természetes elemet ismerünk, amelyek –kivéve a nemesgázokat- a kristály sóban mind előfordul, megtalálható.
A kristály só nem orvosság, hanem élelmiszer. A kristály só a szervezetben felbontja a molekula összeköttetéseket, így pl.: lerakódásokat, elmeszesedéseket.

Erősíti az immunrendszert, így le tudjuk győzni a civilizációs betegségekkel, mint például az allergia, asztma. A kristály só ivókúra útján, minden embernek lehetősége nyílik egészségessé válni, annak maradni, a testi és lelki harmóniáját megtalálni és azt energiával feltölteni.
Sós inhalálással segíthetünk az allergiás, asztmatikus és egyéb légúti problémákon. A modern gyógyászat már teljesen elképzelhetetlen só tartalmú infúzió nélkül. A sókristály rezgése enyhíti a koncentrációs- és alvászavarokat, és a stresszes állapotot.

Hunza kristály só.



Ezt a sót Észak-Pakisztánban kizárólag kézzel bányásszák, sóoldattal mossák, aprítják, és a napon szárítják. A hunza kristály só felismerhető színéről is, amely a finomított só fehér színétől jól megkülönböztethető. A hunza só színe rózsaszín.
A több millió éves kristály só a természetes előfordulási alakjában minden kritériumnak megfelel, mindenféle kémiai változtatás és adalékanyagok hozzáadása nélkül, mint élelmiszer fogyasztható.



A konyhasó fogyasztásának következményei: reumás megbetegedések, kiszáradás, vese túlterheltség, ráncosodás, narancsbőr, vizenyő, ödéma.


Ezzel szemben, a természetes kristály sóban megtalálható az emberi szervezetet felépítő összes elem. Ezzel szemben a konyhasó egy finomított ipari termék, ami több mint 2000 kémiai reakció után már csak nátrium-kloridot tartalmaz, amit a szervezetünk sejt méregként ismer fel és védekezik ellene.
Bár só nélkül nincs élet, mégis a mai só fogyasztás kifejezetten egészségromboló. Az őstenger mind a 84 természetes elemet tartalmazta, ami az élet létrejöttéhez szükséges volt. Ugyanez található meg a kiszáradt őstengerek helyén feltárt sóbányákban is. Ezzel szemben az asztalunkra kerülő étkezési só – a kémiai „tisztítás” után – már csak 2 elemet tartalmaz: nátrium-kloridot. Szervezetünk a nátrium-kloridot, egy agresszív, nem természetes anyagként, azaz sejtméregként azonosítja, és védekezik ellene: kiválasztással, kikristályosítással.


A kristály só hatása az emberi szervezetre
A só egy energiaadó, kiegyenlítő, semlegesítő és salaktalanító hatású különleges élelmiszer. A víz és a természetes kristály só a szervezet egyensúlyának helyreállításával minden betegség esetén jótékony hatású. A sóoldat ivókúra segítségével ,mindenkinek lehetősége nyílik feltöltődni energiával, és helyreállítani egészségét, testi-lelki egyensúlyát.
A konyhasóhoz hozzáadott mesterséges jód és fluor tovább fokozza a NaCl agresszivitását.

forrás:
/vitamin-egeszseg.blog.hu/

2012. augusztus 23., csütörtök

Az ecet jótékony hatásai

Az ecet.

A fanyar ízű ecet elpusztítja a baktériumokat és a gombákat, csillapítja a szúnyogcsípés okozta viszketést, valamint enyhíti a leégés kellemetlen tüneteit. Helyre tudja hozni a gyomorrontást is, megelőzheti a külső fülgyulladást, a hajat fényesebbé, a bőrt pedig puhábbá teheti.

Lássuk még mire jó az ecet:
Az ecet hatékony fegyver a baktériumok ellen. Az első világháborúban a katonák sebeit ecettel tisztították ki, és ha el bírjuk viselni a szagát, még ma is kiváló fertőtlenítőszer lehet horzsolások, vágások ellátásakor. A gombás fertőzések ellen is kiváló. Az ecet a hajnak és a bőrnek is jót tesz. Savas kémhatású lévén a lúgos anyagokkal kölcsönhatásba lépve semleges vizet és sókat hoz létre. A bőrön, vagy utolsó haj öblítésként alkalmazva eltávolítja a szappan, sampon vagy hajkondicionáló maradékát, illetve a fejbőr korpásodását és viszketését is enyhíti.




Íme az ecet alkalmazásának egyéb lehetőségei:
Gyomornyugtató: Ha a gyomorsav hiánya okoz emésztési zavart, egy teáskanálnyi ecet étkezés után mindent megoldhat. (Természetesen, ha a probléma a túl sok gyomorsav miatt jelentkezik, az ecet tovább rontja a helyzetet.)
Hűsítő: A bőrre kenve gyorsan elpárolog, így kellemesen hűt, és csillapítja a napégés okozta fájdalmat. Az ecet a leégett bőr viszketését kiváltó gyulladást is csökkenti.
Baktérium- és gombaölő: Amikor a baktériumok vagy gombák elszaporodnak a külső hallójárat meleg, nyirkos üregeiben, külsőfül-gyulladás alakul ki. Az ecet mind a két fajta betolakodót elpusztítja. Gyógyszertári alkohollal egyenlő arányban keverve csepegtessük a fülbe. Vigyázat! Ha azt gyanítjuk, hogy átszakadhatott a dobhártya, ne alkalmazzuk ezt a módszert, hanem forduljunk haladéktalanul orvoshoz.
A lábujjak között Az ecetes lábfürdő hatékony gyógymód lábgombásodás ellen.
Szagtalanító: Magas savtartalma erős illatot ad az ecetnek, amely elnyomja a kellemetlenebb szagokat. Az utolsó öblítővízhez adva kiveszi a cigaretta-, hónalj- vagy lábszagot a ruhákból, és felfrissíti a textilpelenkát.
Fejfájás ellen: Az ecet az egyik legnépszerűbb fejfájás elleni népi orvosság. Áztassunk egy darab tiszta rongyot ecetbe, és tekerjük a fejünk köré.
Toroknyugtató: Az ecet a népi gyógyászatban előkelő helyet foglal el a torokfájás elleni szerek listáján is. Néhányan azt javasolják, hogy gargarizáljunk egy pohár meleg víz és egy evőkanál ecet keverékével. Mások házi készítésű, köhögés elleni sziruphoz egyenlő mennyiségű mézet és almaecetet ráznak össze.




Házi ecet

Saját ecetet is könnyűszerrel készíthetünk, de ehhez jól megtisztított üveget és eszközöket kell használnunk, hogy elkerüljük a bakteriális szennyeződést. Palackozás, lezárás és elraktározás után a házi ecet hónapokig felhasználható. Az otthoni kezelésekhez azonban bármilyen bolti ecet is jó.

Fűszerecet Jól felmelegített (de nem forralt) ecethez adjunk valamilyen fűszert (például összetört friss tárkonyt), zárjuk le az üveget, majd tároljuk meleg helyen. Naponta rázzuk fel. A második héten már megkóstolhatjuk, s hajó, szűrjük le, és tartsuk hűvös helyen.

Gyümölcsecet Daráljunk le többféle gyümölcsöt vegyesen, és keverjük el annyi 10%-os forró cukoroldattal, hogy híg pépet kapjunk. Töltsük befőttesüvegbe, gézzel zárjuk le a tetejét, és állítsuk meleg helyre. 10-12 nap múlva leszűrhetjük. Esetleg adhatunk hozzá egy kevés almabort, bort vagy kész ecetet, hogy felgyorsítsuk az erjedést.



Mire jó:

• akné

• csalánkiütés

• csuklás

• emésztési zavar

• fejfájás

• fejtetű

• fülbetegségek

• korpásodás

• lábszag

• leégés

• pelenkakiütés

• pikkelysömör

• rovarcsípések

• szemölcs

• testszag

• véraláfutás

• zsíros haj

forrás:
http://www.otthonigyogymodok.hu/

2012. március 30., péntek

Az egészséges életért

A kurkumint a kurkuma gyökeréből nyerik ki, és a keleti orvoslás évezredek óta használja gyógyításra. Támogatja a szívet, segíti az emésztést, véd a fertőzések ellen, de nemrégiben rákvédő és trombózisellenes hatásairól is beszámoltak.

gyógynövényekről részletesebben:
http://gyogynovenyek.blogspot.com/
Tudtad, hogy tudatosan mérgezik a magyarokat?(Nem összeesküvés,be van bizonyítva)





Vagy a Pitypang jótékonyhatásai:

A gyermekláncfű (más néven pitypang) a világ nagy részén vadon burjánzik, de Európa egyes vidékein gyógyászati célokból külön termesztik. A cikóriával rokon növény 30 cm magasra is megnőhet; lándzsás levelei fényesek, szőrtelenek és osztottak vagy szeldeltek. Egyetlen, sárga virágzata az idény nagy része alatt virágzik, hajnalban kinyílik, naplementekor és nyirkos időben bezáródik (népi megfigyelések szerint a pitypangvirág bezáródása jelzi az eső közeledtét). Miután a virágzat elnyílt, a növény magvaiból labdacsot formál, amelyet a szél (vagy a játékos kedvű gyere­kek) széthordanak. Virágzás előtt gyűjtjük a levelét, ősszel vagy tavasszal a gyökerét, a virágzás idején a szárát. A gyermekláncfűből készült táplálék-kiegészítők általában vagy a növény édes gyökértörzsét és karógyökerét tartalmazzák, vagy a leveleit, habár az egész növény, virágzatával együtt értékes és gyógyhatású. Az egyik legszívósabb és legszaporább gyomnövényként ismert gyermekláncfű levelei és gyökerei vitaminokban és ásványi anyagokban gazdagok; hatóanyagait főleg emésztési problémákra és máj-bántalmakra alkalmazzák.

Általánosan javallt:

* a gyökér erősíti a májműködést: hasznos a májgyulladás és a sárgaság kezelésére
* a gyökér elősegíti az emésztést azáltal, hogy az epe termelését és kiválasztását serkenti: az epekő kialakulásának megakadályozására
* a gyökér csökkenti az endometriosis tüneteit és a havi vérzést megelőző emlőfájdalmat
* a levél vízhajtó hatású: a retenció csökkentésére

A népi gyógyászok régóta ajánlják a gyermekláncfű gyökerét a máj és az emésztési rendszer panaszaira, a levelét pedig a vízretenció csökkentésére. A gyermekláncfű különböző hatóanyagai a máj és a vesék működését szabályozzák, ezért a növény számos olyan betegség kezelésére alkal­mas, amikor a szervezetből különféle méreganyagokat kell eltávolítani.

Két kiemelkedő tulajdonságával tűnik ki a gyógynövények közül:

* segít epebántalmak és
* májbetegségek gyógyításában.

A gyermekláncfű májra gyakorolt jótékony hatásának vizsgálata kapcsán kimutatták, hogy a gyógynövény fokozza az epe termelődését és kiválasztását a májban és az epehólyagból való ürülését. Ezáltal olyan betegségekre jó, mint az epekő, a sárgaság vagy a májgyulladás. A levél erős vizelethajtó hatását magas káliumtartalmának tulajdonítják. A friss szárak fájdalommentesen oldják az epekövet, szabályozzák a máj és epe működését. - Az ásványi sók mellett a pongyola pitypang fontos gyógy- és építőanyagokat tartalmaz, amelyek az anyagcsere-betegségek gyógyításában igen fontosak. Vértisztító hatása folytán köszvény és reuma esetén is segít, elmulasztja a nyirok-csomóduzzanatokat, ha az ember a friss szárral 3-4 hetes kúrát végez. Sárgaság és lépbántalom ellen szintén eredményesen alkalmazható. A szárat virágostul mossuk meg, csak akkor távolítjuk el a virágfejet és lassan szétrágjuk. A szárat kezdetben egy kicsit keserűnek érezzük, de ropogós és nedvdús, és olyan ízű, mint az endívia saláta. Az állandóan betegeskedő embereknek, akik levertnek és fáradtnak érzik magukat, ajánlatos kéthetes kúrát csinálniuk a gyermekláncfű szárával. EI fognak csodálkozni, micsoda nagyszerű a hatása.

Gyökere: A pitypang gyökere, nyersen fogyasztva, de szárítva is, teának, vértisztító, emésztést elősegítő, izzasztó és vizelethajtó, valamint élénkítő hatású. Vérhígító hatása miatt sűrűvérűség ellen kitűnő. A gyermekláncfüvet néha egyéb májerősítő gyógyfüvekkel táplálék-kiegészítőkkel keverik - például máriatövissel, fekete retekkel, vérehulló fecskefűvel, céklalevéllel, hópehelyvirágfa kérgével, inozittal, metioninnal vagy kolinnal. A gyermekláncfű gyökere - egyéb májerősítő anyagokkal együtt - javítja a májműködést, és hatékony lehet a magas ösztrogénszint tünetei ellen, mint például az endometriosis vagy a havi cikluskor jelentkező emlőfájdalom ellen.

Kiszerelés:

* kapszula-tabletta
* szárított vagy friss gyökér és levél teakeverék
* folyadék
* tinktúra

Felhasználási módok:

* Tabletta-kapszula: Májműködés erősítésére, májgyulladásra, epekőre vagy méhnyálkahártya-gyulladásra: szedjen 500 mg szárított, porrá zúzott gyermekláncfűgyökér-kivonatot, naponta kétszer. A friss gyermekláncfű levét vagy kivonatát vízzel igya, a gyökérkivonatot tartalmazó kapszulákat és tablettákat ajánlott étkezés közben, de bármikor beveheti.
* Tea: Székrekedésre: igyon egy csésze gyermekláncfűgyökér-teát, naponta háromszor. Víz­hajtóként: igyon egy csésze gyermekláncfűlevél-teát, naponta háromszor.
* Teakészítés:1 púpozott teáskanál pitypang-gyökeret éjszakára 1/4 liter hideg vízben beáztatunk, másnap felforraljuk és leszűrjük. Ezt a mennyiséget reggeli előtt és után fél órával kortyonként fogyasztjuk el. A gyermekláncfű egészséges és tápláló étel vagy ital. Mind a levele, mind a virágzata ízletes párolva (párolja úgy, mint a spenótot), kellemes, kesernyés levele pikáns ízt kölcsönöz a salátának is.
* Salátának: friss, nyers gyökerekből és levelekből Szára: napi 5-10 alaposan megmosott nyers szárat jól megrágva elfogyasztunk.
* Gyökere: A pitypang gyökere, nyersen fogyasztva, de szárítva is, teának, vértisztító, emésztéselősegítő, izzasztó és vizelethajtó, valamint élénkítő hatású. Vérhígító hatása miatt sűrűvérűség ellen kitűnő.

A növénynek nincs ismert káros mellékhatása, ezért terhes vagy szoptató nők is bátran fogyaszthatják.

Figyelmeztetés!

Ne szedjen gyermekláncfüvet epegörcs alatt. Ilyenkor forduljon orvoshoz!

Receptek:

Gyermekláncfű saláta sárgarépa ropogóssal

Hozzávalók:
4 személyre:
400 g zsenge gyermekláncfű, 200 g sárgarépa, 2 tk. liszt, 2 ek. napraforgómag, 1 tojás, só, bors, 1 ek. főzővaj, 1 limett leve, 2 tk. juharszirup, 2 ek. olívaolaj, 1 dobozka zsázsa

Elkészítés:
A gyermekláncfüvet leöblítjük, szárazra rázzuk, és lecsipkedjük a vastagabb szárat. A sárgarépát megmossuk, megtisztítjuk, finomra reszeljük és összekeverjük a liszttel, a napraforgómaggal, a tojással, és sózzuk, borsozzuk. A masszából a felhevített főzővajba evőkanálnyi galuskákat szaggatunk, és kissé ellapítva mindkét oldalát ropogósra sütjük. Dupla rétegű konyhai papírtörlőn lecsepegtetjük. A Limettlét elkeverjük a juharsziruppal, és sózzuk, borsozzuk, majd vékony sugárban belecsorgatjuk az olívaolajat. Ollóval levágjuk a zsázsát. A gyermekláncfüvet salátástálban elkeverjük az öntettel, majd négy tányérra osztjuk. Rátesszük a réparopogóst, és a zsázsával megszórva azonnal tálaljuk
Gyermekláncfű tea
A világ 10 legcsodálatosabb teája

A tea minden évszakban kiváló ital. Télen nincs is jobb, mint egy gőzölgő forró tea, nyáron pedig lehűtve remek frissítő, és mind emellett minden évszakban hasznunkra lehet pár csésze gyógytea, főleg, ha még zsírégető is.

A gyermekláncfű tartalmaként jelenlévő keserűanyagok serkentik az emésztést, így a gyermekláncfű kiváló étvágygerjesztő és emésztést javító gyógynövényünk, melynek gyulladáscsökkentő hatása is van. Vízhajtó és vértisztító tulajdonsággal is bír. Emellett magas a magnézium tartalma, így erősíti az izmokat is.

Fontos: A gyermekláncfűben található tejnedv nagy mennyiségben mérgezési tüneteket okozhat. Alkalmazása ellenjavallt epevezeték-elzáródás, gyomor- és nyombélfekély esetén. Epekő gyógyítására csak orvosi felügyelet mellett használjuk.

Elkészítés: 3 dl vízben forraljunk fel 2 teáskanálnyi gyermekláncfüvet, és 1 percen át főzzünk, majd 15 perc elteltével szűrjük le. Kúraszerűen 6 héten át napi 2 csészével fogyasszunk belőle, az elsőt mindenképpen reggel igyuk meg, mert úgy a leghatásosabb.

.......................

Szára: cukorbetegségre ajánlott 10db jól meg mosott szárat elrágcsálni /nagyon jó hatással van a cukorbetegségre.

Salátakészítés: Friss gyökeréből és a leveléből készíthetünk salátát / majonézes tojás salátába keverve nagyon finom

Készítsünk pitypang mézet, nagyon finom és egészséges! Most itt az ideje a mézkészítésnek, mert tele vannak a kertek a gyönyörű sárga virágú pitypanggal.

Hozzávalók:

- két marék pitypang

- 1 l víz

- 1 kg cukor

-2 karika citrom

Mézkészítés: két nagy marék pitypang virágot 1 l vízben felfőzünk, amikor a víz bugyogni kezd, levesszük a tűzhelyről, és másnapig állni hagyjuk. Leszűrjük a főzetet, és jól kinyomkodjuk. Az 1 l léhez hozzáadjuk a cukrot, a citromkarikát és fedő nélkül, közepes hőmérsékleten, felfőzzük. Vigyázni kell, hogy ne forrjon, és ne legyen nagyon sűrű, mert akkor kikristályosodik.

Nagyom finom és egészséges mézet kapunk. Ha kihűlt, üvegekbe töltjük. Érdemes egy kis fáradságot fordítani a pitypang virág szedésére, megéri. (Aki szereti a kulinális élvezeteket, az tehet az üvegbe egész diószemeket). Én már több alkalommal is készítettem és nagy sikere volt a
forrás: http://hu.netlog.com/margitsarkozi/blog/blogid=43518

2012. március 24., szombat

UFO témáról bővebben


Először is a fogalmak.. Ufo (Azonosítatlan légi járműt jelent) és az EBE jelentése meg Földön kívüli biológiai lény.

Én egyszer rövid gondolkozás után arra jöttem rá hogy a földön kívüli akkor felvethető hogy más a lény fel építése vagy másra van szüksége pl.: Gondolom hallottál arról a felfedezésről mikor olyan DNS-t találtak amiben foszfor helyet Arzén volt.

Többet az Arzénos DNS-ről:

http://index.hu/tudomany/2010/12/02/uj_tipusu_letformat_talalt_a_nasa/

Régen alig foglalkoztak a földön kívüli dolgokkal(bolygókkal) és mégis sok nagy okos mondogatja hogy nincs élet meg stb mikor pár éve kiderült hogy van jég a Marson, volt víz a Marson mikor bárki kimerte mondani hogy hülye....

Gondolom még emlékeztek az Arzénos DNS Baktériumra: (http://mikron.blog.hu/2010/12/04/arzent_epit_dns_ebe_a_nasa_altal_felfedezett_bakterium ) Akkár igaz a felfedezés akkár nem szerintem nem ugyanolyan DNS-est kéne keresni a földön kivül mert akkor szinte embereket keresünk máshol ami igen lehetetlen,mivanha nekik más életkörülményekre van szükség? pl.: baktériumnak vagy a halaknak is más életkörülmény kell.


Meg szerintetek miért jönnének elő az EBE-k ha tudnák ha leszálnak akkor elkapják és kísérletezni fognak rajtuk és majd a fegyverükre fáj a foguk vagy a jármüvükre vagy ha társalogna is város lakókkal elfutnának(igaz nem mindegyik).

,,A szerzőt a 90-es évek végén már komolyan foglalkoztatta, hogy a mai Magyarország területéről miért nem kerültek elő dinoszauruszok és más őshüllők csontjai. "Azt gondoltam, talán azért, mert senki sem kereste őket igazán. Hamarosan beigazolódott, hogy ez valóban így van." meg még a csillagászatnál is az van hogy nem is kutatták igazán mert unalmas téma volt és aki mást mondott az meg eretnek,hülye,csaló szerintük ennyit az egészről...

Megemlítem itt az Afrikai Dogon törzset amiről még nem tudtak jó magyarázatot beadni hogy 1 primitív afrikai törzs hogy hogy tudót olyanról amit a civilizált világ később tudott. Sirius B-ről. idézet:

"A két francia etnológus a dogon hiedelmeket csupán feljegyezte, de azzal már nem foglalkozott, hogy honnan is van e viszonylag primitív népnek ilyen széles körű csillagászati ismerete. Az angol királyi Csillagászati Társaság amerikai tagja, Robert Temple 1976-ban a Sirius-rejtély című tanulmányában kifejti, hogy földönkívüli lények jöttek a Siriusról, vagy a feltételezett bolygójáról, mely az Emma Ya körül kering, és minden bizonnyal ők adták tovább a világűrről az ismereteiket a bandiagarai sziklafennsík lakóinak. A dogon mítoszok máig őrzik az emlékét egy „bárkának”, mely az égből jött…
Néhány tudós úgy véli, hogy a dogonok az égbolt szerkezetére vonatkozó elképzelésüket – mely elég pontos ismereteket tartalmaz a Tejútról, a Jupiterről, Szaturnuszról és a Holdról) az európai kultúrával megismerkedve alakították ki, a francia gyarmatosítás során. Ez a feltevés azért sántít, mert a mítosz sokkal régebbi keletű, és olyasmit is tartalmaz, amit csak jóval később fedeztek fel az európai és amerikai tudós csillagászok.,,"/astronet.hu

"A dogonok rendkívül gazdag, bonyolult és a mi civilizációnk, tudományunk eredményeit gyakran megkérdőjelező kozmonológiai tudásanyagának módszeres feltárása mind a mai napig tart, immár fél évszázadnál is régebben. A dogonok írástudatlanok. Rendkívül gazdag hagyománykincsüket szóban, szájhagyomány útján örökítették nemzedékről nemzedékre.,,/harmonet.hu

Meg amit furcsa hogy 2-en is feltörték a NASA-t és azt írták hogy valamit titkol a NASA az űrlényekről. Nem lennének összeesküvések ha nem lennének titkok.

(Tudományos résznek is mondható de inkább tiltott találmány témába és belemegy ez a válasz:

érdemes megemlíteni Viktor Schaubergert aki a tiltott találmány könyvben is szerepel a csészealjával amit épített és le van rajzolva hogy működik ami igazából szerintem biomimikri amit még akkor készítették mikor terjeszkedni kezdet Németország és bevették volna csak nem vetették be szerencsére,És persze rendesen működött a szemtanuk szerint .

De így is felvetődik sok kérdés.pl.: Ha Mostanában is észlelnek ufokat akkor kiktől jöhetnek talán valamelyik katonai pontról vagy mik azok a furcsa történések mikor kiesik némi idő az életéből igaz ésszerűen lehet hogy elvesztette eszméletét de akkor is vannak bőven furcsa történések :)

Vagy milyen aktákat vesztettek el?

Semmi se tart öröké egyszer úgyis kiderül :)

2012. március 18., vasárnap

Médiáról



Média nagyon jó eszköz a nép manipulálására .

Tv2 sok bűnügyi dolgot ad le Aktív meg csak a sztárok körül zümmög hogy sztárok úgy,sztárok így vagyis őket favorizálják, így kerültek elő a celebek is akik minden áron híresek szeretnének lenni .

Meg a Justin Bieber meg az MM -et favorizálják a nép meg...
Szerintem a Justin Bieber ha felnőtt korában kezdte volna akkor nem hívnák buzinak mert csak a kortársai miatt nevezik buzinak....gondolom egy kedves ismerőse vagy sokan nagyon irigyek rá hogy miket elér vele.

Meg úgy látom sokan nem jártak ének órára mert akkor kiderülne hogy miért van olyan hangja...Azért van olyan hangja mert sokat énekelt és a mutálódás se befolyásolta ezért annyira.

A reklámoknak az a célja hogy vegyed csak az árút de ami benne van az nem fontos.

pl.: Coca cola,

2012-es dolog

Az csak fel lett fújva, úgy halottam hogy egy fórumról indult az egész hogy beszélgettek ,eszmét cseréltek de még akkor nem volt ez a 2012-es világvége-s dolog utána kezdődött gondolom valaki arra járt és felkavarta a port...

Nem lesz világvége,de csillagászati alapja van hogy egy irányba fognak állni az égbolton.

És Nem világvége mert a Föld vagy a világ attól még ugyanúgy lesz csak a rajta élő lények nem lesznek rajta . Hát igen gondolkodás nélkül azt mondanánk hogy sose lesz világvége megsúgom hogy bármikor lehet meg hogy semmi se tart öröké előbb utóbb az emberiségnek is vége mint a dinoszauruszoknak pl.: Meteor, de ha így folytatta az emberiség hogy akkor előbb fogja kiirtani magát remélem nem.

De a jó oldala az hogy tudsz tájékozódni meg érdemes szerintem azért az ismeretterjesztő műsorokat nézni és ha érdekel akkor meg jobban utána nézel.Mert a Hazugságokban is lehetnek féligazságok :D


2012. március 16., péntek

Energiaitalok káros hatásai


Az energia italok piacát jelenleg olyan termékek uralják, amelyek elsősorban koffeint, cukrot és még számtalan káros anyagot tartalmaznak. Rövid időre felpörgetnek, hatásuk elmúltával pedig még alacsonyabb energiaszintre esünk vissza. Mindemellett károsítják a szervezetet, és többnyire hizlalnak.

A hagyományos energiaitalok, hasonlóan egyébként a kávéban található koffeinhez is, a valódi energetizálás helyett egyszerűen csak "pörgetik" a szervezetet, a szükséges tápanyag utánpótlás nélkül. Sokszor olyankor folyamodunk hozzájuk, amikor már eleve is kimerülőben vannak készleteink, és ezzel hosszútávon, nem hogy javítanánk, de egyértelműen rontunk a helyzeten, aláásva ezzel saját egészségünk alapjait!

Olyan ez, mint amikor egy kályhában kimerülőben kezd lenni a tűz. Ha rányitjuk az ajtót, kicsit több levegőhöz jut, és így átmenetileg fellángol, mint ahogyan mi is kétség kívül szárnyra kapunk átmenetileg egy hagyományos energiaital fogyasztása esetén. De mint ahogyan a kályhában is, ha nem rakunk fát utánpótlásként a levegő rányitása mellett, jóval hamarabb ki fog merülni a tűz - ugyanúgy saját szervezetünk is csak kimerül hosszú távon, ha nem pótoljuk tápanyag készleteinket belső tüzünk pörgetése mellett!

Az amerikai Johns Hopkins Egyetem kutatói, akik több mint tíz éve vizsgálják a koffein élettani hatásait, nemrég terjedelmes összefoglaló cikket tettek közzé, amelyben az energiaitalok fogyasztása miatt esetlegesen bekövetkező koffein túladagolásra hívják fel a figyelmet. A vizsgált energiaitalok egyike nagyjából hétszer annyi koffeint tartalmaz, mint egy csésze erős kávé, az egyik hazánkban is kapható márka pedig a kávéban található mennyiség nagyjából négyszeresét. A hazai forgalmazásban szereplő energiaitalok mindegyikén feltüntetik a pontos koffein- tartalmat, de nem mindegyiken szerepel a figyelmeztetés azzal kapcsolatban, hogy kiknek nem ajánlott a termék fogyasztása.



Az energiaitalok piaca az utóbbi időben jelentős fellendülést mutatott világszerte, ami jogosnak tűnő aggodalmakat váltott ki az orvosok és egészségügyi szakemberek egy részéből: ennek oka, hogy egyes országokban sem a pontos koffeintartalmat, sem pedig a koffein túladagolás veszélyeit nem kötelező feltüntetni az energiaitalok címkéin. A fogyasztók nem megfelelő tájékoztatása különösen a fiatalabb, tizenéves generációt teszi ki a koffein túladagolás veszélyének, ami erős hányingerrel és hányással, remegéssel, mellkasi fájdalommal, felgyorsult pulzussal, nyugtalansággal, álmatlansággal, esetenként pedig pánikrohamokkal járhat együtt - írják a kutatók.

Korábban soha nem volt az ember annyira igényes, annyira aktív, annyira megterhelt, mint a mai életben. Korábban sohasem volt annyira sürgősen szüksége energiára, mint napjainkban.

DE NEM MINDEGY, HOGY MINDEZT MILYEN ÁRON KAPJUK MEG!

A szénhidrát a legfontosabb energiaforrás a sportolók életében, ezért a napi energia bevitel 60%-át kell, hogy kitegyék. Azonban nem csak mennyisége, hanem minősége is nagyon fontos tényező. Terheléskor a rövidláncú szénhidrátok különösen előnyösek gyors felszívódásuk miatt. Ilyenek a moltodextrin, a szőlőcukor és a fruktóz.

Olyan szénhidrátokra van tehát szükség, amelyek vérkeringésbe kerüléskor csak bizonyos inzulintartományokra hatnak, így a vércukorszint hosszútávon kedvező szinten tartható. Ezáltal elkerülhető, hogy a terhelés alatt fellépő szénhidrátveszteség a vércukorszint süllyedését vonja maga után. Megfelelő mennyiség és minőség bevitele esetén, keményebb és hosszabb ideig tartó edzés teljesítésére is képesek leszünk.

Ezt biztosítják a Wellstar vitál italai, a > KINETO < és a > GENIO <. A szervezet számára kíméletes és egészséges, ugyanakkor rendkívül hatékony és tartós (akár 4-6 óra!) bioenergiát adnak fogyasztójuknak.

forrás:http://wellstarsiker.hu/

+Red bullhoz:

Aki több mint 2-5 doboz Red Bullt fogyaszt el 24 óra alatt, az émelygést, rosszullétet, fejfájást, gyomorfájást, álmatlanságot tapasztal.

Orvosok és dietetikusok figyelmeztetnek a veszélyre az alkohollal és koffeinnal való keverés esetére. Figyelmeztetéseikről gyakran nem vesznek tudomást, mert a Red Bull-reklámok középpontjában kiemelik, hogy a Red Bull segít leküzdeni a fáradtságot.

forrás:www.wikipédia.hu

Az alma jótékony hatásai


Egyedül az alma az a fajta gyümölcs, amit más ételekkel is együtt ehetünk, anélkül, hogy erjedés lépne fel. Ezt már az ókorban is tudták róla, ezért is nevezték a gyümölcsök királynőjének.

Nagyon könnyen tudjuk tárolni, ha csak kicsit is odafigyelünk rá, akkor eláll addig amíg a friss gyümölcsök megjelennek a piacon. Nagyon jól tárolható, szállítható.

Ha hiszed, ha nem, akár kizárólag almán is meg lehetne élni, szinte korlátlan ideig.

Több, mint 1000 fajta alma található a világon. Mindegyikben megtalálható a fehérje, rostanyag, keményítő, sók, almasav, cukor, csersav. Magas a foszfor, a vas, és a nátriumtartalma.

Az almát nagyon rövid idő alatt megemészti a gyomrunk, és szinte azonnal energiát nyerhetünk belőle. Magas foszfor tartalmának köszönhetően sokat segíthet főleg azoknak, akik szellemi munkát végeznek, vagy gyenge az idegzetük.

Ha régen nem ettél almát, vagyis talán kicsit elszoktál tőle, vagy nem a legjobban működik a gyomrod, esetleg az egészséges ételeket nehezebben emészted, akkor fokozatosan kezd el az almaevést, először csak egy-két falatot egyél belőle, de azt nagyon rágd meg, egy harapás almát legalább ötvenszer, mert így keveredik a legalaposabban össze a nyáladdal, és ez a legfontosabb. Utána fokozatosan emeld az adagot, de mindig ügyelj arra, hogy az alma pépként kerüljön a gyomrodba.

Gyümölcsöt csak magában egyél. Ha mást is kívánsz fogyasztani, akkor almát ebéd előtt, vagy vacsora előtt legalább egy órával fogyassz.

Bármilyen gyümölcsöt fogyaszthatsz főétkezéskén is. Ha úgy érzed, hogy az alma nem csillapítja az éhségedet, akkor ez annak a jele, hogy valami baj van a gyomroddal vagy az emésztőrendszereddel. Próbáld meg ezt tudatosan és módszeresen helyreállítani.

Természetesen, ha már más ételekkel megtömted a pocidat, akkor ne erőltesd rá a gyümölcsöt, mert ez nem lesz előnyös sem az egészséged, sem az emésztésed számára.

Jó ha tudod, soha sem a gyümölcs okozza a hasmenésedet, lázadat, vagy más kellemetlenséget, hanem az, amit a gyümölcs előtt ettél.

A gyümölcsök nagy része gyógyító hatású, megszabadítja szervezetünket az eddig okozott károktól, mérgektől.
Az alma nagyon jó tisztító és gyógyító hatással van az alábbi betegségekre:

Ételmérgezés, bélhurut, vérhas, koli baktérium okozta bélfertőzés, és akár hiszed akár nem még akkor is segíteni tud, ha veseköved van.

Székrekedés nélkül képes gyógyítani a hasmenést, szabályozza a bélműködésedet, tisztítja a húgyutakat, és a tüdőket.

Gyógyítja a reumát, a köszvényt, mivel sói oldják a húgyköveket. Az alma, mint gyümölcs, savas ugyan, de mégis a szervezetet lúgosítja, hiszen organikus sói semlegesítik a fehérje bomlástermékeiből származó savakat. Kiválóan gyógyítja a

hörghurutot, és a felső légúti betegségeket.


Több, mint 1000 fajta alma található a világon. Megtalálható benne a fehérje, rostanyag, keményítő, sók, almasav, cukor, csersav. Magas a foszfor, a vas, és a nátriumtartalma.

Jó ha tudod azt, is, hogy másként hat az édes, és másként a savanyú alma.

Édes almát fogyasszanak mindazok, akik székrekedésben szenvednek, vagy vérszegények, és inkább savanykásabbat mindazok, akik esetleg túltápláltak, vagy reumás fájdalmakkal küzdenek.

Mindkét fajtájú alma hatásos vértisztító, nagyon hasznos mindazoknak akik érelmeszesedésben szenvednek, vagy gyenge a szívműködésük, esetleg aranyerük van, vagy a hölgyeknél jól használható a menstruációs zavarok megszüntetésére.

Minden embernek, de főleg azoknak, akik rendszeresen ülő munkát végeznek, legalább minden második hónapban kellene almakúrát tartani. Ez azt jelenti, hogy legalább egy napig csak almát ehet.

Lehetőleg csak egészséges, lédús, és érett almát együnk. Lehetőleg törekedjünk arra, hogy azonos fajtákat fogyasszunk, ugyanis minden almának más más a savassági foka. Ne keverjük a különböző fajta almákat egymással.

Az almát lehetőleg mindig teljes egészében fogyasszuk el. Ne dobjuk el az alma csutkáját sem, hiszen igen értékes jódot tartalmaz. Az alma fogyasztásával még az áldott állapot alatti hányingert is le lehet küzdeni.

Almakúrát egész évben lehet a szervezet regenerálása érdekében végezni 4-5 héten keresztül, melyből egy hét legyen a bevezetés.

forrás:http://patony.wordpress.com/

A színezőanyagok káros hatásai + 1 cikk


Az utóbbi napokban egyre többet hallani a guargumiról. Ez adta az ötletet, hogy utána nézzek, mit is takarnak a különböző E-jelzések az élelmiszerek címkéjén. Már ha feltüntetik.
Az alábbiakban összegyűjtöttem, hogy mit is takarnak a titokzatos és néha gyanús E-betűk, milyen anyagokkal találkozhatunk egy levesporban, konzervben, nápolyiban, vagy akár johurtban gyümölcsökön.


A kémiát már évszázadok óta használják az élelmiszeriparban. Az első próbálkozások természetesen még nem az adalékanyagok hozzáadásáról, a szín, az íz stb., megóvásáról szólak. Eleink az élelmiszerek eltarthatóságának idejét akarták növelni. Kezdetben aszalták, szárították a gyümölcsöket, a bogyókat. Azután megjelent a sóval való tartósítás, az erjesztés, majd a húsoknál a füstölés. Az „adalékanyagok” megjelenése sem újkeletű. Elegendő, ha csak saját háztartásunkra gondolunk. Nagyszüleink még szalicillal tartósították a befőttet, ma már nátrium-benzoát és más készítmények pótolják ezt.
Az adalékanyagok az 1970-es évek végén jelentek meg tömegével az élelmiszeriparban. Már nem csupán a tartósítás volt a cél, hanem az élelmiszer állagának, színének, illatának a javítása, hogy az a fogyasztók fogára való legyen. Azaz az adalékanyagokkal visszaállítják a gyártás során kifakult színt, vagy megakadályozzák a barnulást, pótolják az ízanyagokat, amelyek a főzés vagy sütés során elvesztek, és biztosítják az élelmiszer állagát (habos, zselés, kemény, lágy stb.). Az 1970-es években végül is az adalékanyagokat megvizsgálták, és számos, az emberi egészségre már akkor ártalmasnak tartott anyagot betiltottak.

Ekkor kezdték el alkalmazni az E-jelzést, amely minden esetben egy E betűből és 3 jegyű számsorból áll. A hozzáértők ebből tudják, hogy az adott anyag milyen csoportba (színezőanyag, tartósítószer, antioxidáns, állományjavító stb.) tartozik. Az E-jelzés a világ számos országában elfogadott, azaz egy-egy élelmiszeren feltüntetve ugyanazt az anyagot jelenti Magyarországon, mint az EU más tagországaiban. Csakhogy egy halandó háziasszony nem minden esetben tudja, hogy mit is jelent a betű és a szám. S mivel kémiakönyvvel vagy kémia-lexikonnal csak nagyon ritkán megyünk bevásárolni, íme néhány tanács:
- Az élelmiszerek címkéjén az E-betűs anyagokat csökkenő sorrendben tüntetik fel. Azaz, ami a sor elején található, abból van a legtöbb benne.
- Ha egy-egy termékben több mint hatféle E-betűs anyag van, akkor inkább ne vásároljuk meg.
- Az úgynevezett alapélelmiszerekhez (tej, hús) általában nem, míg a csecsemők és kisgyermekek részére készített ételekben egyáltalán nem használható tartósítószer.
- A magyar jogszabályok szerint édesítő és színezékanyag nem használható csecsemők és kisgyermekek számára készülő ételekben.

A leggyakoribb adalékanyagok a színezékek, a tartósítószerek és az antioxidánsok. Jó tudni, hogy a magyar jogszabályok szerint semmiféle színezőanyag nem adható a nyers élelmiszerekhez, a palackozott vízhez, a tejhez, a csokoládés tejhez, a sűrített tejtermékhez vagy a tejporhoz, a cukorhoz, az olajhoz, a paradicsompüréhez, a mézhez, a pörkölt kávéhoz és a kakaóporhoz. Ugyanakkor léteznek más adalékanyagok is, amelyekkel gyakran találkozunk a címkéken. Ilyenek például az emulgálószerek, amelyek lehetővé teszik a nem vegyülő anyagok keverékének kialakítását. Például víz és olaj keverékét. A sajtokban például gyakran találkozhatunk emulgálószerekkel. A sűrítőanyagok, mint a nevük is mutatja, sűrítik az élelmiszereket, így érve el, hogy azok megfelelő állagúak maradjanak. A zselésítő-anyagokat elsősorban a lekvárok, a dzsemek, gumicukorkák, cukorkák, zselék előállításánál használják. A stabilizátorok lehetővé teszik az élelmiszerek eredeti állapotának megőrzését, és segítenek megtartani az élelmiszer meglévő színét. Emellett léteznek szilárdító anyagok is, amelyeket főleg a zöldségeket, gyümölcsöket teszik szilárdabbá, ropogósabbá. Ehhez egyébként az E 523 alumínum-ammónium (!) szulfátot használják..

Az adalékanyagok kódjai

E100 - E199: Élelmiszerfestékek. Helyettesítik, kiegészítik vagy kiemelik az élelmiszerek színét.
E200 - E299: Tartósítószerek. Az élelmiszerek tartósságának meghosszabbítására használják.
E300 - E321: Antioxidánsok. Általában pozitív hatással vannak az emberi szervezetre, de főzéssel vagy sütéssel toxikus anyagok keletkezhetnek belőlük.
E322 - E495: Emulgátorok, stabilizátorok, zselésítő anyagok. Bebiztosítják az élelmiszerek megfelelő konzisztenciáját hosszabb időre.
E500 - E619: Savak, bázisok, savanyúságot szabályozó anyagok
E620 - E637: Íz-javítók.
E900 - E925: Egyéb adalékanyagok.

És akkor jöjjön egy nem teljes E-betűs lista

I. Színezőanyagok

E-102 (tartrazin): Szintetikus anyag. Egyike az allergiát leggyakrabban kiváltó adalékanyagoknak. Használatát Németországban az elmúlt években korlátozták, de az EU engedélyével különböző termékekben ismét megjelent. Ausztriában és Svájcban azonban betiltották a számos allergiás, asztmás megbetegedések miatt.
E-104 (kinolin-sárga): Szintetikus színezőanyag. A patkányokra és az egerekre nézve ártalmatlannak bizonyult. Egy EU szakértői bizottság kutyákon végzett rövid idejű vizsgálata szerint nem mutatható ki egyértelmű toxikus hatás. Ugyanakkor nem kizárt, hogy allergiát okoz. Az USA-ban élelmiszerszínezőként tilos használni.
E-110 (narancssárga-S): Szintetikus, narancssárga anyag, amely feltehetően allergiát okozhat
E-120 (kárminsav): Bár természetes anyag, egyes kutatások szerint hosszú távon allergiát okozhat.
E-122 (azorubin): Szintetikus anyag, amely allergiát okozhat. Az Amerikai Egyesült Államokban nem használják
E-123 (amarant): Szintetikus anyag, amely kísérletek szerint rákkeltő lehet. Az USA-ban betiltották.
E-124 (neukokcin vagy ponszó 4R): Szintetikus, vörös anyag, amely allergiát okozhat
E-127 (eritrozin): Szintetikus anyag, amely – az elvégzett állatkísérletekben - az idegrendszer normális működését gátolja. Egyes vélemények szerint a hiperaktív gyerekeknél fokozott viselkedési zavarokat válthat ki. Az állatkísérletek során erős gyanú merült fel, hogy befolyásolja a pajzsmirigy hormon működését (amit részben rákra utaló elváltozások is jeleztek).
E-129 (alluravörös AC): Szintetikus anyag, amely allergiát okozhat. Állatkísérletek szerint hiperaktivitást is okozhat.
E-131 (patentkék V): Szintetikus, kék anyag, amely allergiára hajlamosít
E-132 (indigókármin): Szintetikus, kék anyag, amely allergiára hajlamosít
E-133 (brillantkék FCF): Szintetikus, kék anyag, amely allergiára hajlamosít
E-150 (karamell) – természetes színezék
E-150c - ammóniás karamell
E-153 (aktív szén): Növényi eredetű
E-160d (likopin): Természetes eredetű. És a sok allergén anyag után végre egy anyag, aminek állítólag tumor-növekedést gátló hatása van. A paradicsom sok likopint tartalmaz.
E-161 (xantofillok): Természetes narancsszínű színezőanyag, amely a rákokban fordul elő.
E-161a (filavoxantin): Szintetikus anyag
E-161b (lutein): Szintetikus anyag
E-161c (kriptoxantin): Szintetikus anyag
E-161d (rubixantin): Szintetikus anyag
E-161e (violaxantin): Szintetikus anyag
E-161f (rhodoxantin): Szintetikus anyag
E-161g (kantaxantin): Szintetikus anyag, amely szem- és májkárosodást okoz Narancsszínű élelmiszerfesték-változatát szintetikus úton állítják elő. Az E161g bár a haleledelben tiltott, a pisztrángok „átszínezéséhez” mégis ezt használják. Kiegészítő anyagként bekeverik a baromfitápszerbe is (a tojássárgája „természetes” színének beállításához ill. a csirke bőrének pigmentálásához). A szépségipar a barnítószer tablettában alkalmazta, de használatát szembántalmakat okozó hatása miatt meg kellett tiltani. Az egészségügyi világszervezet (WHO) álláspontja szerint májkárosodást okoz.
E-162 (céklavörös, vagy betanin): A céklából vonják ki, természetes színezőanyag, átlagos fogyasztása ártalmatlan. Érdekesség, hogy a gyümölcsjoghurtokban (pl. meggy) gyakran használják.
E-163 (antocián): A kék szőlőből vonják ki, természetes színezőanyag, átlagos fogyasztása ártalmatlan.
E-170 (kalcium-karbonátok): Fehér színű ásványi anyag, Gyakorlatilag mész vagy kréta.
E-171 (titán-dioxid): Fehér színű ásványi pigment, gyártása savasodást idéz elő az élővizekben Elsősorban cukorkák, drazsék fehérre festéséhez használják.
E-173 (alumínium): Ezüst-szürke anyag, amely állítólag felelős Alzheimer-kór kialakulásáért, bár ez nem bizonyított.
E-174 (ezüst): Ezüst színű anyag, amely állatoknál számos enzim működését gátolta. Édességek színezőanyagaként ismeretes, de használják az ivóvíz-fertőtlenítésre is.
E180 (Litolrubin) Vörös azofesték. Hosszútávú kísérletek patkányoknál és egereknél fokozott halandóságot jeleztek. A legkülönbözőbb mellékhatást fejti ki a vesére, pajzsmirigyre, lépre és az immunrendszerre. Jelenleg csak sajtbevonatként való felhasználása engedélyezett.

II. Tartósítószerek

E-200 (szorbinsav és vegyületei): A vörös áfonyában található, s bár természetes anyag, allergiát okozhat.
E-201 (nátrium-szorbát)
E-202 (kálium-szorbát)
E-203 (kalcium-szorbát)
E-210 (benzoesav és vegyületei): Allergiás csalánkiütéseket, asztmát okozhatnak, szintetikus festékanyagokkal együtt fogyasztva.
E-211 (nátrium-benzoát)
E-212 (kálium-benzoát)
E-213 (kalcium-benzoát) A benzoesav nyomokban számos élelmiszerben mint természetes alkotóelem van jelen (pl. a tejtermékekben, a gyümölcsökben, vagy a mézben). Tartósítószerként adagolva azonban ennek ellenére mellékhatások jelentkezhetnek. A benzoesav és sóinak használatát a kutya- és macskaeledelekben betiltották. A macskáknak már 5 ezreléknyi is halálos lehet. Az E210-213 az embernél viszonylag gyakran vált ki allergiát (asztmát, csalánkiütést). Az L-Aszkorbinsav (E300) jelenlétében a benzoesavból benzol képződik. Fenáll a gyanú, hogy lebomlásnál megterheli a májat. Érzékeny embereknél - különösen az aszpirin-allergiásoknál - allergiát (asztmát, csalánkiütést) okozhatnak.
E-214-219 (p-hidroxi-benzoesav és észterei): Allergiát okozhatnak
E-220 (kén-dioxid és vegyületei): Fejfájást és hányingert okozhatnak, irritálják az emésztõcsatornát, allergiát, asztma-rohamokat válthatnak ki
E-221 (nátrium-szulfit): Bontja a B-vitamint
E-222 (nátrium-hidrogénszulfit): Bontja a B1-vitamint
E-223 (nátrium-metabiszulfit): Bontja a B1-vitamint
E-224 (kálium-metabiszulfit): Bontja a B1-vitamint
E-226 (kalcium-szulfit): Bontja a B1-vitamint
E-227 (kalcium-hidrogénszulfit): Bontja a B1-vitamint
E-228 (kálium-hidrogénszulfit): Bontja a B1-vitamint. A szulfitra érzékeny embereknél fejfájást, rosszullétet, vagy asztmarohamokat idézhet elő. Ismertek anafilaxiás sokk (a legsúlyosabb allergiás reakció) miatt bekövetkezett halálesetek is. Főleg a fehér borok, pezsgők, szárított gyümölcsök, lekvárok tartósításához használják.
E-230 (bifenil): Citromfélék felületkezelője penészedés ellen, főként a gyümölcs héjában raktározódik el. Allergiát okozhat. Az állatkísérletek szerint elősegítik a hólyagrák kialakulását (főleg az E232 és az E233 kombináció). Az E230 adalék már a gyártó üzemekben is több halálesetet okozott. Vigyázat! A hámozáskor az adalékanyag egy részét ujjunkkal rávihetjük a gyümölcs húsára. Mivel esetenként a narancs, citrom stb. csomagolópapírját is ezekkel az anyagokkal impregnálják, inkább ne engedjük a gyereket a csomagolópapírral játszani!
E-233 (tiabendazol): A banán penészgomba elleni védőanyaga. Ezen kívül orvosság is, amelyet kiegészítőleg is felhasználnak. Az egerekkel folytatott kísérletek veseártalmat és fejlődési rendellenességet jeleztek.
E-234 (nizin): Antibiotikum
E-235 (natamicin): Antibiotikum és tartósítószer. Bevált, a szervezet számára könnyen kezelhető szer. Ezidáig csak recept ellenében, vagy a bolti sajtféleségekkel lehetett beszerezni. A tervek szerint az EU-ban szárazkolbász- és szalámiféleségek tartósítószereként is engedélyezik. Kiterjedt élelmiszeripari alkalmazása esetén félő, hogy nő a kórokozók vele szembeni ellenállósága, ami csökkenti a natacimin gyógyszerként való alkalmazási lehetőségeit. A szer nemibetegségek, lábgomba és szájpenész elleni antinikotikum (gombaölő szer).
E-236 (hangyasav és sói, a formiátok): Hangyában, csalánban találhatóak, a testben kis mennyiségük lebomlik. Nagy mennyiségben azonban mérgezőek. A hangyasav sóit Angliában betiltották
E239 (Hexametilén-tetramin) Univerzális felhasználású szer, melyet orvosságként köszvény és a húgyúti fertőzések esetén is alkalmaznak. Tartósítószerként való használata eddig kizárólag a Provolone-fajtájú sajtok esetében engedélyezett.
E-242 (dimetil-dikarbonát): Üdítőitalok, dobozos jeges teák fertőtlenítője
E-249 (kálium-nitrit): Önmagukban nem veszélyesek. De a baktériumok mérgező nitritekké alakíthatják őket a hús tárolása, vagy az emésztés során. Fehérjékkel reagálva mutagén és rákkeltő nitrózaminokká alakulnak
E-250 (nátrium-nitrit): Bár véd a botulizmus (egyfajta halálos ételmérgezés) ellen, de a szervezetben fehérjékkel reagálva rákkeltő nitrózaminok keletkeznek belőle;
E-251 (nátrium-nitrát): A szervezetben a nitrátok nitritekké alakulhatnak, ez utóbbi pedig a gyomorban és a belekben reakcióba léphet más élelmiszer-összetevőkkel. Mindez elősegítheti a rákkeltő nitrózaminok kialakulását.
E-252 (kálium-nitrát): A nitrátok és nitritek súlyos környezeti-egészségi veszélyei (a trágyázással kapcsolatosan) naponta kerülnek terítékre. Ennek ellenére pl. a sonka pácolásához használt sós lé megengedett nitráttartalma tízszerese az ivóvízben engedélyezett maximumnak. A nitritet a húskészítmények (töltelékáruk) színezésére használják, emellett a kolbász- és szalámifélék eltarthatóságának növelésére is. A nitrátokat (E251, E252) ezenkívül a kemény (szeletelhető) sajtok tartósításához és speciális halkészítmények érleléséhez is alkalmazzák. A szervezetben a nitrátok nitritekké alakulhatnak, ez utóbbi pedig a gyomorban és a belekben reakcióba léphet más élelmiszer-összetevőkkel. Mindez elősegítheti a rákkeltő nitrózaminok kialakulását. A nitrátok különösen kisgyerekek számára jelentenek állandó veszélyt. Meggátolhatják a vörösvérsejtek oxigénfelvételét, ami cianózist ("kékbetegséget") válthat ki.
E-260 (ecetsav és sói): átlagos fogyasztásuk nem káros
E-270 (tejsav): Savanyú káposztában, aludttejben található meg; természetes, ártalmatlan
E-280 (propionsav és sói): A szervezetben zsírsavként lebomlanak. Állatkísérletek kérdésessé teszik veszélytelenségét
E-281 (nátrium-propionát)
E-282 (kalcium-propionát)
E-283 (kálium-propionát)
E-284 (bórsav): A kaviár tartósítószere
E-285 (nátrium-tetráborát, bórax): A szervezetben felhalmozódik, erősen mérgező, amelynek ellenszere nincs.
E-290 (szén-dioxid): Ez bizony a szénsavas.
E-296 (D, L-almasav): Természetben előforduló sav, de mesterségesen is előállítják
E-297 (fumársav)

III. Antioxidánsok

Az antioxidánsok úgy növelik az eltarthatóságot, hogy késleltetik az élelmiszerek kémiai - oxidáció okozta - romlását (pl. a zsírok avasodását, a gyümölcsök megbarnulását). Ezek az adalékok tehát kiegészítik a mikroorganizmusok okozta romlást gátló tartósítószerek hatását. Felhasználási területük: zacskós levesek, rágcsálnivalók, margarinok, majonéz, rágógumi, olajok, pékáruk, fagylalt, marcipán, stb.

E-300 (L-aszkorbinsav): C-vitamin
E-301 (nátrium-L-aszkorbát) Az aszkorbinsav (a mesterséges C-vitamin=E300) sója, de a természetes C-vitaminnal ellentétben a kísérleteknél hólyagrákot okozott. Az állatkísérletek a fiatal egyedeknél fejlődési rendellenességeket is jeleztek.
E-302 (kalcium-L-aszkorbát)
E-304 (6-palmitoil, L-aszkorbinsav): Szintetikus anyag
E-306 (tokoferol): Természetes erdetû, E-vitamin
E-307 (alfa-tokoferol): Szintetikus anyag
E-308 (gamma-tokoferol): Szintetikus anyag
E-309 (delta-tokoferol): Szintetikus anyag
E-312 (dodecilgallát): Természetes anyag, de szintetikusan is előállítják. Allergiát okozhat, asztmás és aszpirin-érzékeny embereknek gyakran panaszokat okoznak. A propil-gallát a csecsemőknél életveszélyes cianózist (kékbetegség) válthat ki. A csecsemőtételek készítésénél ugyan nem szabad felhasználni, de engedélyezett olyan tipikus gyermek-élelmiszereknél mint a marcipán, a nugát, a rágcsálnivalók, vagy zacskós levesek. Az állatkísérletek során csökkentette a szervezet kórokozókkal szembeni ellenálló képességét. Az Egyesült Államokban mindhárom fajta gallátot betiltották.
E-320 (BHA, tercier-butil-4-hidroxianizol):Szintetikus anyag, amely allergiát okozhat. A marcipán, nugát és máktöltelék antioxidánsa. A pék- és cukrászárukon az anyag összetételének feltüntetése nem kötelező. Az EU a következő termékeknél tervezi az engedélyezést: levesek, halkonzervek, reggeliző-gabonafélék (müzli, dió és mogyorófélék, valamint fűszerek. Felhalmozódik az emberi zsírszövetben és a magzatba is bekerülhet.
E-321 (BHT, 3,5-di-tercier-butil hidroxi-toluol): Szintetikus anyag, csak a rágóguminál engedélyezett. A rágcsálóknál részben rákkeltő, részben a rák kialakulását gátló hatást figyeltek meg. Az állatkísérletek során elváltozások jelentkeztek az immunrendszernél, a pajzsmirigyben és a májban. Felhalmozódik az emberi zsírszövetben és a magzatba is bekerülhet. Allergiát kiváltó anyagként ismertek.
IV.Emulgátorok, stabilizátorok, zselésítő anyagok.
E-322 (lecitinek): Állati és növényi eredetű anyag, főleg szójából és napraforgóból nyerik. Átlagos fogyasztása ártalmatlan.
E-325 (nátrium-laktát): A tejsav sói, nem károsak
E-326 (kálium-laktát): A tejsav sói, nem károsak
E-327 (kalcium-laktát): A tejsav sói, nem károsak
E-330 (citromsav és sói): Fogyasztásuk ártalmatlan
E-331 (nátrium-citrát)
E-332 (kálium-citrát)
E-333 (kalcium-citrát)
E-334 (L-borkõsav és sói): Természetes anyagok, amelyek állatkísérletekben vesekövet okoztak.
E-338 (ortofoszforsav és sói): Előregyártott húskészítményekhez (párizsi, virsli) adagolják, mert sok vizet kötnek meg. (Vagyis fogyókúrázók vigyázzanak vele)
E-350 (nátrium-malát): Természetes só
E-363 (borostyánkõsav): Gyümölcssav, amelyet szintetikusan állítják elő
E-380 (triammónium-citrát)
E-385 (kálium-dinátrium-etiléndiamin-tetraacetát): Szintetikus anyag

V. Sűrítőanyagok

E-400 (alginsav és sói): A barna algákból nyerik, káros hatásuk nem ismert
E-401 (nátrium-alginát)
E-402 (kálium-alginát)
E-403 (ammónium-alginát)
E-404 (kalcium-alginát)
E-405 (propilénglikol-alginát)
E-406 (agar-agar): Tengeri algákból nyerik
E-407 (karragén): Vörös algákból nyerik; állatkísérletekben bélgyulladást okozott
E-410 (szentjánoskenyérmag-liszt): Növényi termék, fogyasztása ártalmatlan
E-412 (guárgumi): A mérgező guar (gyomnövény) magvaiból nyerik, melyek különböző káros anyagokat tartalmaznak. Mivel tökéletes tiszításuk gazdaságtalan, a kereskedelmi forgalomban lévő guar-gumi körülbelül tíz százalékban engedélyezetten tartalmazhatja a gyomnövény egyéb kísérőanyagait is. Allergiát okozó anyag.
E-413 (tragant-mézga): Trópusi növény gyantájából nyerik, allergiát okozhat. A tragantmézga egy Astralagus nevű ázsiai növény gumiváladéka. Az első kísérletek alapján feltételezett májkárosító hatások később nem igazolódtak, de a WHO véleménye szerint a tragantmézga olyan allergiát kiváltó anyag, mely képes szélsőségesen erős reakciók kiváltására.
E-414 (gumiarábikum): Trópusi fák gyantájából nyerik, káros hatása nem ismert
E-415 (xantán): Növények cukortartamú oldatából készül, mikroorganizmusok termelik
E-416 (karaya gumi): természetes poliszaharidok (összetett cukrok)
E-417 (taramag-liszt): Természetes poliszaharidok, azaz összetett cukrok
E-418 (gellán gumi): Természetes poliszaharidok, azaz összetett cukrok
E-420 (szorbit): Édesítőszer, amely nagyobb mennyiségben hasmenést okozhat
E-421 (mannit): Ártalmatlan édesítőszer
E-422 (glicerin): Nedvesítő és lágyító anyag, nem veszélyes, de nagy mennyiségben fejfájást okoz
E-431 (polioxietilén-[40]-sztearát): Szintetikus anyag
E-432: Szintetikus anyag
E-433: Szintetikus anyag

VI. Aromák és ízfokozók

Ha a számsor 6-sal kezdődik, akkor az ízfokozót jelent. Ezek az anyagok az élelmiszereknek ízt és szagot kölcsönöznek, elnyomják az ízbéli hibákat és állandósítják az élelmiszer ízét. Növelhetik az élvezeti értékét, és akár túlfogyasztásra is ingerelhetnek. Ezek az adalékanyagok főleg olyan termékek eladhatóságát segítik, amelyek ízét, aromáját kedvezőtlenül befolyásoló (rossz) nyersanyagból vagy technológiával készítettek. Sok készételnél az aromák és ízfokozók használata gyakorlatilag elengedhetetlen. Mivel az aromákat a könnyebb kezelhetőség kedvéért általában oldószerekkel és hordozóanyagokkal kell vegyíteni, így azok még számos egyéb anyagot is juttatnak az élelmiszerekbe.

VII. Édesítőszerek

Gondolom, ezek sokunknak ismerősek, hiszen cukor helyett gyakran használjuk, vagy olyan terméket keresünk, amelyeket „light” jelzéssel láttak el. Az átalánosan elfogadott nézet, hogy megkönnyíti a fogyókúrát. Egy amerikai felmérés azonban erre rácáfol: Elsősorban a egy 8O.OOO nőn végzett nagyszabású felmérés arra az eredményre jutott, hogy az édesítőszer használóknál átlagban nagyobb mértékű volt a súlygyarapodás, mint a cukrot fogyasztóknál. Ezt a szerek étvágybefolyásoló hatásával magyarázzák. S ebben lehet is valami, mert az édesítőszereket disznók takarmányaiban. az étványnövelési céllal alkalmazzák.
E950 (Aceszulfám K) Mesterséges édesítőszer. Az előállító (Hoechst AG) adatai szerint teljességgel ártalmatlan. A WHO is leginkább - nyilvánosságra soha nem hozott - Hoechst vizsgálati eredményére hivatkozik. Független vizsgálatok híján az állítólagos ártalmatlanság objetív felülvizsgálata jelenleg nem lehetséges.
E951 (Aszpartám) Két, szintetikus úton előállított aminosavból álló édesítőszer. Elsősorban a fenilketonúriában (veleszületett anyagcsere betegség) szenvedőknél problémás. Érzékeny embereknél fejfájást, kábultságot, emlékezetkiesést, látászavarokat, rendkívüli aktivitást, rosszullétet és allergiás reakciókat figyeltek meg. A fenilketonúriával kapcsolatos veszélyeket az osztrák irodalom is megerősíti. Az aszpartammal édesített élelmiszereknél ezért kötelező feltünteni, hogy fenilalanint tartalmaz!
E952 (Ciklamát) Mesterséges édesítőszer, az USA-ban tiltott. Szacharinnal keverve van forgalomban. A ciklamát bekerülhet a méhlepénybe és az anyatejbe. A bélflóra ciklohexil-aminná alakítja át, ami - az állatkísérletek szerint - károsítja a herét és a spermiumokat. Az állatkísérletek - nagy adagokban történő alkalmazás esetén- hólyagdaganatot jeleztek.
E954 (Szacharin) Mesterséges édesítőszer. Az állatkísérletek során hólyagrákot idézett elő. Hólyagúti megmegbetegedés vagy rendszeres gyógyszerfogyasztás esetén elővigyázatosság szükséges. A szacharin bizonyos gyógyszerekkel illetve környezetkárosító anyaggal kapcsolatba kerülve károsíthatja a hólyag nyálkahártyáját. A disznók takarmányába keverve engedélyezett étvágygerjesztőszer.

Konklúzió

Hát, nesze neked egészséges táplálkozás. A lista már így is félelmetes, hát még ha belegondolunk abba, hogy egy-egy étkezés alkalmával ezek az anyagok keverednek, reakcióba léphetnek egymással. És mindez még csak a jéghegy csúcsa. Hiszen még nem ejtettünk szót az élelmiszerekben lévő (pl. az intenzív állattenyésztésből származó, növényvédő szerekből visszamaradó) vegyszermaradványokra. Vagy a környezeti katasztrófák esetén a vízbe, talajba és így az élelmiszerekbe kerülő anyagokról. Elegendő csak arra gondolnunk, hogy a mostani guargumi is úgy fertőzödött dioxinnal, hogy Indiában az ültetvény közelében valami mérgező anyagot égettek. Szóval teljesen kivédeni nem tudjuk az adalékanyagok fogyasztását, de azért figyeljünk oda a címkékre!

S mivel fejből nem vagyok ilyen okos, a Magyar Élelmiszerkönyvet és az orvosaneten oldalt hívtam segítségül.

forrás:http://www.egeszsegtipp.hu/

Ezt a cikket is ajánlom nagyon a témában :

http://okoriegeszseg.shp.hu/hpc/web.php?a=okoriegeszseg&o=adalekanyagok_lDe0

+ Tudatós vásárlók oldalát ajánlom :

http://tudatosvasarlo.hu

többet a témáról:

http://hunagi.5mp.eu/web.php?a=hunagi&o=QrmgcD9HjY

http://adatbazis.transindex.ro/?adat=eadalek

http://www.sikeresfogyas.hu/egeszsegkonyha/cikkek-atitokzatosE-betukrol.html

http://www.organikus.hu/mergezo.php

http://homar.blog.hu/2011/09/15/tobb_benne_a_szinezoanyag_mint_a_meggy

http://www.valodiallatbarat.hupont.hu/3/megdobbento-infok-azaz-mi-mibol-keszul

http://cotcot.hu/cikk/2009/03/03/e-zt-eszed