2012. március 30., péntek

Az egészséges életért

A kurkumint a kurkuma gyökeréből nyerik ki, és a keleti orvoslás évezredek óta használja gyógyításra. Támogatja a szívet, segíti az emésztést, véd a fertőzések ellen, de nemrégiben rákvédő és trombózisellenes hatásairól is beszámoltak.

gyógynövényekről részletesebben:
http://gyogynovenyek.blogspot.com/
Tudtad, hogy tudatosan mérgezik a magyarokat?(Nem összeesküvés,be van bizonyítva)





Vagy a Pitypang jótékonyhatásai:

A gyermekláncfű (más néven pitypang) a világ nagy részén vadon burjánzik, de Európa egyes vidékein gyógyászati célokból külön termesztik. A cikóriával rokon növény 30 cm magasra is megnőhet; lándzsás levelei fényesek, szőrtelenek és osztottak vagy szeldeltek. Egyetlen, sárga virágzata az idény nagy része alatt virágzik, hajnalban kinyílik, naplementekor és nyirkos időben bezáródik (népi megfigyelések szerint a pitypangvirág bezáródása jelzi az eső közeledtét). Miután a virágzat elnyílt, a növény magvaiból labdacsot formál, amelyet a szél (vagy a játékos kedvű gyere­kek) széthordanak. Virágzás előtt gyűjtjük a levelét, ősszel vagy tavasszal a gyökerét, a virágzás idején a szárát. A gyermekláncfűből készült táplálék-kiegészítők általában vagy a növény édes gyökértörzsét és karógyökerét tartalmazzák, vagy a leveleit, habár az egész növény, virágzatával együtt értékes és gyógyhatású. Az egyik legszívósabb és legszaporább gyomnövényként ismert gyermekláncfű levelei és gyökerei vitaminokban és ásványi anyagokban gazdagok; hatóanyagait főleg emésztési problémákra és máj-bántalmakra alkalmazzák.

Általánosan javallt:

* a gyökér erősíti a májműködést: hasznos a májgyulladás és a sárgaság kezelésére
* a gyökér elősegíti az emésztést azáltal, hogy az epe termelését és kiválasztását serkenti: az epekő kialakulásának megakadályozására
* a gyökér csökkenti az endometriosis tüneteit és a havi vérzést megelőző emlőfájdalmat
* a levél vízhajtó hatású: a retenció csökkentésére

A népi gyógyászok régóta ajánlják a gyermekláncfű gyökerét a máj és az emésztési rendszer panaszaira, a levelét pedig a vízretenció csökkentésére. A gyermekláncfű különböző hatóanyagai a máj és a vesék működését szabályozzák, ezért a növény számos olyan betegség kezelésére alkal­mas, amikor a szervezetből különféle méreganyagokat kell eltávolítani.

Két kiemelkedő tulajdonságával tűnik ki a gyógynövények közül:

* segít epebántalmak és
* májbetegségek gyógyításában.

A gyermekláncfű májra gyakorolt jótékony hatásának vizsgálata kapcsán kimutatták, hogy a gyógynövény fokozza az epe termelődését és kiválasztását a májban és az epehólyagból való ürülését. Ezáltal olyan betegségekre jó, mint az epekő, a sárgaság vagy a májgyulladás. A levél erős vizelethajtó hatását magas káliumtartalmának tulajdonítják. A friss szárak fájdalommentesen oldják az epekövet, szabályozzák a máj és epe működését. - Az ásványi sók mellett a pongyola pitypang fontos gyógy- és építőanyagokat tartalmaz, amelyek az anyagcsere-betegségek gyógyításában igen fontosak. Vértisztító hatása folytán köszvény és reuma esetén is segít, elmulasztja a nyirok-csomóduzzanatokat, ha az ember a friss szárral 3-4 hetes kúrát végez. Sárgaság és lépbántalom ellen szintén eredményesen alkalmazható. A szárat virágostul mossuk meg, csak akkor távolítjuk el a virágfejet és lassan szétrágjuk. A szárat kezdetben egy kicsit keserűnek érezzük, de ropogós és nedvdús, és olyan ízű, mint az endívia saláta. Az állandóan betegeskedő embereknek, akik levertnek és fáradtnak érzik magukat, ajánlatos kéthetes kúrát csinálniuk a gyermekláncfű szárával. EI fognak csodálkozni, micsoda nagyszerű a hatása.

Gyökere: A pitypang gyökere, nyersen fogyasztva, de szárítva is, teának, vértisztító, emésztést elősegítő, izzasztó és vizelethajtó, valamint élénkítő hatású. Vérhígító hatása miatt sűrűvérűség ellen kitűnő. A gyermekláncfüvet néha egyéb májerősítő gyógyfüvekkel táplálék-kiegészítőkkel keverik - például máriatövissel, fekete retekkel, vérehulló fecskefűvel, céklalevéllel, hópehelyvirágfa kérgével, inozittal, metioninnal vagy kolinnal. A gyermekláncfű gyökere - egyéb májerősítő anyagokkal együtt - javítja a májműködést, és hatékony lehet a magas ösztrogénszint tünetei ellen, mint például az endometriosis vagy a havi cikluskor jelentkező emlőfájdalom ellen.

Kiszerelés:

* kapszula-tabletta
* szárított vagy friss gyökér és levél teakeverék
* folyadék
* tinktúra

Felhasználási módok:

* Tabletta-kapszula: Májműködés erősítésére, májgyulladásra, epekőre vagy méhnyálkahártya-gyulladásra: szedjen 500 mg szárított, porrá zúzott gyermekláncfűgyökér-kivonatot, naponta kétszer. A friss gyermekláncfű levét vagy kivonatát vízzel igya, a gyökérkivonatot tartalmazó kapszulákat és tablettákat ajánlott étkezés közben, de bármikor beveheti.
* Tea: Székrekedésre: igyon egy csésze gyermekláncfűgyökér-teát, naponta háromszor. Víz­hajtóként: igyon egy csésze gyermekláncfűlevél-teát, naponta háromszor.
* Teakészítés:1 púpozott teáskanál pitypang-gyökeret éjszakára 1/4 liter hideg vízben beáztatunk, másnap felforraljuk és leszűrjük. Ezt a mennyiséget reggeli előtt és után fél órával kortyonként fogyasztjuk el. A gyermekláncfű egészséges és tápláló étel vagy ital. Mind a levele, mind a virágzata ízletes párolva (párolja úgy, mint a spenótot), kellemes, kesernyés levele pikáns ízt kölcsönöz a salátának is.
* Salátának: friss, nyers gyökerekből és levelekből Szára: napi 5-10 alaposan megmosott nyers szárat jól megrágva elfogyasztunk.
* Gyökere: A pitypang gyökere, nyersen fogyasztva, de szárítva is, teának, vértisztító, emésztéselősegítő, izzasztó és vizelethajtó, valamint élénkítő hatású. Vérhígító hatása miatt sűrűvérűség ellen kitűnő.

A növénynek nincs ismert káros mellékhatása, ezért terhes vagy szoptató nők is bátran fogyaszthatják.

Figyelmeztetés!

Ne szedjen gyermekláncfüvet epegörcs alatt. Ilyenkor forduljon orvoshoz!

Receptek:

Gyermekláncfű saláta sárgarépa ropogóssal

Hozzávalók:
4 személyre:
400 g zsenge gyermekláncfű, 200 g sárgarépa, 2 tk. liszt, 2 ek. napraforgómag, 1 tojás, só, bors, 1 ek. főzővaj, 1 limett leve, 2 tk. juharszirup, 2 ek. olívaolaj, 1 dobozka zsázsa

Elkészítés:
A gyermekláncfüvet leöblítjük, szárazra rázzuk, és lecsipkedjük a vastagabb szárat. A sárgarépát megmossuk, megtisztítjuk, finomra reszeljük és összekeverjük a liszttel, a napraforgómaggal, a tojással, és sózzuk, borsozzuk. A masszából a felhevített főzővajba evőkanálnyi galuskákat szaggatunk, és kissé ellapítva mindkét oldalát ropogósra sütjük. Dupla rétegű konyhai papírtörlőn lecsepegtetjük. A Limettlét elkeverjük a juharsziruppal, és sózzuk, borsozzuk, majd vékony sugárban belecsorgatjuk az olívaolajat. Ollóval levágjuk a zsázsát. A gyermekláncfüvet salátástálban elkeverjük az öntettel, majd négy tányérra osztjuk. Rátesszük a réparopogóst, és a zsázsával megszórva azonnal tálaljuk
Gyermekláncfű tea
A világ 10 legcsodálatosabb teája

A tea minden évszakban kiváló ital. Télen nincs is jobb, mint egy gőzölgő forró tea, nyáron pedig lehűtve remek frissítő, és mind emellett minden évszakban hasznunkra lehet pár csésze gyógytea, főleg, ha még zsírégető is.

A gyermekláncfű tartalmaként jelenlévő keserűanyagok serkentik az emésztést, így a gyermekláncfű kiváló étvágygerjesztő és emésztést javító gyógynövényünk, melynek gyulladáscsökkentő hatása is van. Vízhajtó és vértisztító tulajdonsággal is bír. Emellett magas a magnézium tartalma, így erősíti az izmokat is.

Fontos: A gyermekláncfűben található tejnedv nagy mennyiségben mérgezési tüneteket okozhat. Alkalmazása ellenjavallt epevezeték-elzáródás, gyomor- és nyombélfekély esetén. Epekő gyógyítására csak orvosi felügyelet mellett használjuk.

Elkészítés: 3 dl vízben forraljunk fel 2 teáskanálnyi gyermekláncfüvet, és 1 percen át főzzünk, majd 15 perc elteltével szűrjük le. Kúraszerűen 6 héten át napi 2 csészével fogyasszunk belőle, az elsőt mindenképpen reggel igyuk meg, mert úgy a leghatásosabb.

.......................

Szára: cukorbetegségre ajánlott 10db jól meg mosott szárat elrágcsálni /nagyon jó hatással van a cukorbetegségre.

Salátakészítés: Friss gyökeréből és a leveléből készíthetünk salátát / majonézes tojás salátába keverve nagyon finom

Készítsünk pitypang mézet, nagyon finom és egészséges! Most itt az ideje a mézkészítésnek, mert tele vannak a kertek a gyönyörű sárga virágú pitypanggal.

Hozzávalók:

- két marék pitypang

- 1 l víz

- 1 kg cukor

-2 karika citrom

Mézkészítés: két nagy marék pitypang virágot 1 l vízben felfőzünk, amikor a víz bugyogni kezd, levesszük a tűzhelyről, és másnapig állni hagyjuk. Leszűrjük a főzetet, és jól kinyomkodjuk. Az 1 l léhez hozzáadjuk a cukrot, a citromkarikát és fedő nélkül, közepes hőmérsékleten, felfőzzük. Vigyázni kell, hogy ne forrjon, és ne legyen nagyon sűrű, mert akkor kikristályosodik.

Nagyom finom és egészséges mézet kapunk. Ha kihűlt, üvegekbe töltjük. Érdemes egy kis fáradságot fordítani a pitypang virág szedésére, megéri. (Aki szereti a kulinális élvezeteket, az tehet az üvegbe egész diószemeket). Én már több alkalommal is készítettem és nagy sikere volt a
forrás: http://hu.netlog.com/margitsarkozi/blog/blogid=43518

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése